Jak dopadl Adam Ondra v konkurenci těch nejlepších? + VIDEO

Jak dopadl Adam Ondra v konkurenci těch nejlepších? + VIDEO

V poslední době slýcháme o Adamových úspěších na těch nejtěžších skalních cestách. Od skal si trochu odskočil do švédského Stockholmu, kde si to v boulderingu rozdalo jen pět borců a Adam byl jedním z nich.

Toto klání se nazývá La Sportiva Legends Only a uplynulou sobotu proběhl teprve druhý ročník (ten první vyhrál Adam). Obtížnost jednotlivých cest se pohybuje mezi 8A – 8B (nejvíc 8C+ = V16). V boulderingových závodech světového poháru je obtížnost nastavena mezi 7A – 7C+ , takže laťka byla nastavena hodně vysoko.

Kdo se závodu zúčastnil?

Jak už jsem se zmínil v úvodu, utkala se mezi sebou pětice borců. Kromě Adama to byli:

– Dmitrij Šarafutdinov (RUS, 3.)

– Jakob Schubert (AUT, 6.)

– Sean McColl (CAN, 4.)

– Guillaume Glairon Mondet (FRA, 5.)

Čísla v závorkách jsou průběžné pozice ve světovém poháru v boulderingu 2012/2013. Adam se letos seriálu neúčastní.

A jaký byl průběh?

Lezci před sebou měli pět extrémně těžkých boulderů, které byly složeny z miniaturních chytů pro dva prsty a tzv. „double dynos“, které jsou sice velké, ale byly rozmístěny daleko od sebe, takže k vidění byly i úchvatné skoky.

Po prvních dvou cestách to pro české barvy vypadalo dobře. Adam a Sean přelezli obě stylem „flash“ a dělili se o průběžné první místo.

Na třetím boulderu byl však Adam neúspěšný a dostal se před něj Rus Dmitrij Šarafutdinov. A ani čtvrtý a pátý boulder Adamovi nevyšel podle představ, protože se před něj dostala i rakousko-francouzská dvojice.

Závěrečné pořadí

1. Sean McColl (CAN)

2. Dmitrij šarafutdinov (RUS)

3. Jakob Schubert (AUS)

4. Guillaume Glairon Mondet (FRA)

5. Adam Ondra (CZE)

Adam sice obsadil poslední příčku, ale nutno dodat, že soupeřil s klukama, kteří bouldery lezou celou sezónu. Příště by si to mohli rozdat na skalách, co Usmívající se?

Podívejte se na video z letošního ročníku

S využitím planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: