ISPO zima 2008 a ocenění ISPO Outdoor Awards 2008

ISPO zima 2008 a ocenění ISPO Outdoor Awards 2008

Veletrh v německém Mnichově je největší sportovní odborný veletrh na světě. Každoročně otvírá sportovní rok a scházejí se na něm obchodníci a odborní návštěvníci, kteří představují nebo naopak hledají novinky pro další sezóny.

Veletrh v německém Mnichově je největší sportovní odborný veletrh na světě. Každoročně otvírá sportovní rok a scházejí se na něm obchodníci a odborní návštěvníci, kteří představují nebo naopak hledají novinky pro další sezóny. I my jsme se zúčastnili a snažili se objevit nové produkty a sledovat trendy, kterými se oudoorový svět bude ubírat.

Veletrh proběhl 27. – 30. ledna a zasahoval do šesti oblastí, z nichž pro nás nejzajímavější byla samozřejmě ta outdoorová. Představena byla ve čtyřech prostorných halách, což poukazovalo na velikost zdejšího veletrhu.

Že se jedná o uznávané ocenění, na které jsou firmy právem hrdé, bylo vidět i na stáních. Každý oceněný výrobek byl viditelně označen a náležitě prezentován.

Vystavovatelé přinesli spoustu novinek. O těch, které nás nejvíce zaujaly, přineseme samostatný článek. Nicméně z celkového dojmu na nás dýchly velmi živé barvy v extrémních řadách oblečení i rozšíření používání známého materiálu PRIMALOFT, jakožto výplně do druhé i třetí vrstvy oblečení. Trend co největšího vylehčení stále pokračuje a řadu light představuje již široká škála firem. Čím dál větší roli hraje ekologická výroba a rozšíření přírodních materiálů je více než patrné. Zajímavý vývoj se objevil také v batozích, kde pláštěnku nahradil vnitřní nepromokavý vak v duchu lodního pytle.

Prostředí na veletrhu bylo velmi příjemné, organizačně dobře zvládnuté, tak jak to známe již řadu let. Zaznamenali jsme kladné ohlasy i ze strany vystavovatelů, kteří si pochvalovali zejména pracovní duch. Setkání na začátku roku potvrdilo, že vývoj nezaznamenal žádnou stagnaci, spíše naopak se zdá, že je stále co nového objevovat.

© Svět outdooru 2008, text a foto Petr Macháček, Jan Hotmar, Jan Kincl

Zkušenosti čtenářů

T.Marek

Musím uznat že reporty z veletrhů zvládáte opravdu rychle a jsou věcné. To platí i zveřejněném OutDoor 2007 z Friedrichshafenu…

Vodák Marek

Co takhle Bergsteigen.at, Freecaster.com, Kajak.at, Horydoly.cz, ISPO.com…? Mají o moc víc a mám dojem že to necucají jenom z reklamních letáků

Vodák Ondra

Horydoly… si děláš legraci ne? Z reklamních letáků asi ne, ale odkud to cucaj je otázka :-)))

Vodák Marek

Bergsteigen,

Freecaster,

Horydoly

Petr Macháček

bergsteigen.at – dobré ale jen stručné informace opsané z letáků, povrchní. freecaster.com – pěkné, kecy a móda, ale my nejsme TV. horydoly.cz – beru, ale je to úzce zaměřený článek. Každopádně celé to vzniklo zřejmě jen dojmem, že tento článek je naším reportem z veletrhu ispo. Není. Je to pouze první zpráva o tom že něco takového bylo a že tam padly uvedená ocenění. Jak je v článku na konci uvedeno, report přijde v nejbližších dnech, materiálu je opravdu hodně.

Vodák Marek

Petře, rozkliknul jsi si všechny odkazy, které vedou na další články v těch médiích? Když vy jste vydali první info, oni už měli zasvěcené články, fotky a videa. Je mi líto ale od serveru zaměřeného na vybavení (pamatuješ ještě na tvoje OV.cz?) bych čekal články o vybavení a ne výmluvy. Tohle je jen malá inspirace – čtu jenom něco o vodě a lyžích.

Petr Macháček

Marku rozkliknul a trvám na tom co jsem napsal. Ale jinak tvůj názor beru, nevymlouvám se. Já jsem se jen ohradil proti tomu, že si tento článek považoval za reportáž z veletrhu a nechtěl jsem aby to tak bylo vnímáno i ostatními. Ta reportáž teprve přijde a já ti dávám za pravdu že tentokrát není na světě tak rychle jak je u nás obvyklé.

Tom

„report přijde v nejbližších dnech, materiálu je opravdu hodně“, jen články nikde. Co se děje?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: