HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Inspirace, lezení a pomáhání druhým + VIDEO

Inspirace, lezení a pomáhání druhým + VIDEO

Tak přesně těmito hesly se řídí celosvětová tour s názvem „Marmot Lead Now“. Zajímá vás, kdo je hlavní tváří a jak může někomu celá tato akce pomoci?

Hlavní tváří Marmot Lead Now je mladá Američanka Paige Claassenová (22), která leze už od devíti let. K jejím největším úspěchům patří cesty Ol’ Oprey (8c+), Motley Crux (8b+) a tituly National Champion a Continental Champion. V současnosti se snaží posouvat své lezecké hranice, poznávat cizí kultury a přitáhnout více lidí k tomuto skvělému sportu, kterým lezení bezesporu je.

Jak?

Za rok má Paige v plánu procestovat dvanáct zemí na pěti kontinentech. V každé z ní zůstat zhruba měsíc. Jmenovitě jsou to Jihoafrická republika, Rusko, Itálie, Japonsko, Čína, Indie, Izrael, Ekvádor, Chile, Argentina, Austrálie a vše zakončí doma ve Spojených státech. Za sebou má již návštěvu Jihoafrické republiky, Ruska, Itálie a momentálně probíhá cesta po Japonsku.

Krátký medailonek o Paige…

Při svém cestování zajíždí do nejrůznějších koutů dané země, kam ji většinou táhnou zajímavé cesty a skály. Po každé návštěvě Paige vypustí do světa video, které dokumentuje její lezecké toulky. Doprovod ji dělá Jon Glassberg, který vše dokumentuje.

Komu a jak se Marmot Lead Now snaží pomoci?

Kromě toho, aby projekt přitáhl k lezení více lidí, je jeho smyslem také online sbírka na pomoc ženám a dívkám, kterým se nedostává základních lidských práv a potřeb. Paige si dala za cíl nashromáždit aspoň 120 000 dolarů.

Přispět můžete několika cestami. Buďto jednoduše poslat peníze přes stránku Crowdrise. Nebo prostřednictvím stejné stránky vytvořit svůj vlastní projekt (maratonský běh, lezecké závody atd.), na který budou lidé přispívat. Po nashromáždění částky 100 dolarů se peníze automaticky převedou na účet Crowdrise a vy budete zapojeni do slosování o výbavu značky Marmot.

S využitím marmot.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: