I jednokolkaři mají své extrémní dny …

I jednokolkaři mají své extrémní dny …

… aneb krátký příběh o tom, že extrémní downhill sjezdy už dávno nejsou záležitostí jenom nadupaných bikerů, ale do řemesla jim začínají fušovat i ti, kteří mají doslova a bez urážky o kolečko méně!

Rakouská hvězdička

Mladý, jednadvacetiletý Rakušan Gerald Rosenkranz je už v tak útlém věku mistrem ve svém oboru – v jízdě na jednokolce. A to zejména v extrémním pojetí, v kategorii downhill či cross country. Na svém kontě má mnoho ocenění, zlatých i stříbrných medailí z celosvětových šampionátů a soutěží. Prostě – zářící hvězda.

Letos v létě se chvíli vyskytoval v populární lokalitě Schöckl Downhill Trail Area v rodném Rakousku, kde trénoval a piloval své umění. Zvládl mimojiné i jeden náročný downhill sjezd a nebyl by to mladý neklidný Gerald, kdyby svůj kousek nepojal jednak trochu jako nadsázku a recesi a trochu jako (zdravě) sebevědomou ukázku toho, že opravdu umí! Gerald Rosenkranz se totiž od roku 2006, kdy se na jednokolce vážněji projevil na veřejnosti, zlepšoval především v této dílčí disciplíně, která mu nejvíce přirostla k srdci. Žádné pouliční freestyly, přeskoky zídek a zábradlí či otočky na schodech mu nemůžou nabídnout tolik, jako spojení unicyclingu a přírody. Můžete se sami podívat na některé jeho akce.

Všichni ti, kteří k obdobným extrémním downhill sjezdům potřebují na svém „stroji“ kola dvě, musí uznale pokývat hlavou, že do takového podniku se nemůže pustit jen tak někdo … a to je právě ono: Gerald Rosenkranz totiž není jen tak někdo. Je jeden z nejlepších!

Vychutnejte si skvělou akci i extrémní sjezd!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: