HUDY Snow Tour 2014 je v plném proudu, připojte se taky!

HUDY Snow Tour 2014 je v plném proudu, připojte se taky!

Možná se příroda venku nezahalila do nadýchané bílé peřiny dle vašich představ a vypadá to v okolí spíše jako v dubnu, ale tento fakt vůbec nezabránil kamionu firmy HUDY brázdit po českých a slovenských horských skiareálech a oživovat naději v dobré zalyžování a v den plný netradičních zážitků s HUDY Snow Tour!

Nadupaný „kamijón“ jede!

Před Vánocemi jsme si vás dovolili v jednom z článků upozornit na výjimečnou akci firmy HUDY, kterou pro vás pořádá již třetí zimu po sobě – na víkend do 9 horských „česko-slovenských“ středisek vypravuje svůj kamion (a stan) plný skialpinistických lyží a bot značek Black Diamond a La Sportiva i dalších doplňků (hůlky, batohy, vybavení do otevřeného terénu,.. – více podrobností vizte v tomto článku), aby si všichni, kteří projeví zájem, mohli dané vybavení naprosto zdarma vyzkoušet – jak „teoreticky“ před kamionem, tak „prakticky“ v terénu s certifikovaným horským vůdcem. A komu by poklidné turistické tempo nestačilo, může si dokonce zazávodit, nebo se například naučit vyhledávat osobu zasypanou v lavině! To je ojedinělá akce outdorové firmy HUDY Snow Tour, tentokrát s číselným označením roku 2014!

Je pravda, že venku to na většině míst naší (i sousední „bratrovské“) republiky, kam až akce sahá, vypadá jako v jarních měsících, kdy zima definitivně ohlásila svůj odchod. Tuto skepsi ale právě kamion se stanem v „hudáckých“ barvách – šedé a zelené – snaží potlačit a namísto toho vykouzlit zájemcům, kteří do vybraného horského střediska v daný termín dorazí, na obličejích úsměv a do duše vrýt plno netradičních zážitků – kde jinde si právě můžete kvalitní skialpinistickou výstroj zcela bezplatně zapůjčit a ještě vyzkoušet s profesionálem v terénu, jak již bylo zmíněno v úvodu? Popravdě: nikde jinde.

Jak se to všechno děje?

Konkrétní denní náplň se v horských střediscích samozřejmě liší dle aktuálních sněhových i jiných podmínek, dokonce došlo k několika změnám v termínu (vizte na obrázku výše!), harmonogram je nicméně obdobný:

Čas?Co?
8:00Sraz zájemců o 1. skialpovou túru s horským vůdcem UIAGM, příprava na túru, výdej lyží, lyžáků, holí a lavinové výbavy.
9:00Oficiální otevření HUDY kamionu.
Od 9:00
Odchod 1. skupiny na skialpovou túru s horským vůdcem (trvá cca 2 h).

Od 9:30

Možnost zapůjčení lyží Black Diamond a La Sportiva a skialpového vybavení v naší improvizované půjčovně.
Od 10:00
Zahájení soutěže v lavinovém vyhledávání (místo označeno HUDY stanem).
12:00Sraz zájemců o 2. skialpovou túru s horským vůdcem UIAGM a HMG.
13:00Odchod 2. skupiny na skialpovou túru s horským vůdcem (trvá cca 2 h).
17:00
Noční skialpový závod HUDY Night Work. Pouze ve vybraných střediscích.
Výstup a sjezd na vlastních nebo půjčených lyžích. Hromadný start.

Jak vidno, na jeden den programu je toho opravdu hodně. Jak to třeba probíhalo na HUDY Snow Tour 2014 v Tanvaldském Špičáku těsně před novým rokem i za menší sněhové podpory, v jejíž pravý opak určitě mnozí doufali, si můžete přečíst a zhlédnout na těchto fotkách na stránkách akce. Lyže rozhodně nezůstaly na stojanech moc dlouho!

Co dodat závěrem? Snad jen to, že jste-li znuděni letošní „šedou“ bezradostnou zimou, zvažte dokonalou nabídku zimy „šedo-zelené“ a veselé, jak jsme si popsali výše a v článku předešlém, kterou přináší firma HUDY přímo pro vás. Tak směle do toho, nebudete litovat – moc dlouho ale neváhejte, kamion s posádkou jezdí do 9. 3. 2014, kdy svou tour končí v malebných Jeseníkách, a čas utíká jako voda …

Sněhu a řádná zimo, zavítej mezi nás a potěš všechny!

HUDY Snow Tour se bude konat (pokud sněhové podmínky dovolí) v uvedených zimních lyžařských střediscích a termínech. Údaje o trase kamionu se mohou průběžně měnit. HUDY kamion a stan budou vždy umístěny co nejblíže hlavního parkoviště a nástupní stanice lanovky a budou výrazně označeny. Více informací na stránkách akce hudy.cz/snowtour!

Zdroj: hudy.cz/snowtour

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: