Hučícími peřejemi vleže + VIDEO

Hučícími peřejemi vleže + VIDEO

Sjíždění divoké vody na raftu, kayaku či dalších podobných „lodích“ určitě znáte, ale víte, že se dají toky sjíždět i vleže a čelem vpřed?

Sport plovoucí desky

Adrenalinová vodní záležitost s výše vypsanými parametry, která své počátky datuje do 70. let minulého století, se nazývá „riverboarding“, též často „hydrospeed“ a nebo dokonce „white-water sledging“ (jemné rozdíly v tom, které pomůcky se u jakého stylu používají pro tentokráte necháme stranou..) – myslím, že jednotlivé termíny překlad nepotřebují.

Přitom stačí poměrně málo – odvaha, řádný divoký tok, přilba k ochraně hlavy i další chrániče těla, především nohou, a speciálně upravená plovací „deska“, na níž se horní polovinou těla lehne, pořádně chytne rukama, aby neuplavala, a skočí se do vody. Deska je upravená tak, aby chránila jezdcovy ruce, rozrážela vodu a nadnášela. Na první pohled (i na ty další) nic složitého a podívat se na obrázky můžete třeba na Wikipedii.

Jedním takovým jezdcem a milovníkem divokých a nespoutaných peřeji je též Josh Galt, který se tentokráte vypravil na tok Zelené řeky v Severní Karolíně a ukázal, že je možné si bublající peřeje užít naplno i jinak než z raftu.

Povedený sestřih z některých sjížděných úseků doporučuji zhlédnout a rozšířit si tak znalosti o další ne zcela tradiční adrenalinový sport, o němž si zde u nás na webu píšeme!

https://www.youtube.com/watch?v=1GAFZsX7i8M

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: