Hřeben majestátní Denali tak, jak jste ho ještě nikdy neviděli!

Hřeben majestátní Denali tak, jak jste ho ještě nikdy neviděli!

Krátký (umělecky zpracovaný) záznam z úžasného průletu nad sněhem nadýchanými a strmými srázy mrazivé aljašké Denali – Mount McKinley (6168 m n. m.) – tak to je vážně něco!

Nevídané!

Jsou místa, která člověk jen tak neuvidí; a když už ano, většinou ze stejného pohledu jako všichni ti, kteří měli to štěstí před ním spatřit tu samou přírodní krásu (ano, jsou výjimky jako prvovýstupy apod.). A dnes mám pro vás přichystaný právě obdobný kousek!

Nejvyšší horu Severní Ameriky – Mount McKinley neboli Denali (6168 m n. m.) – zná určitě každý, nebo o ní minimálně slyšel ze zpráv o expedicích či od hloučku nadšených horolezců snících o dobývání nejnehostinějších hor a míst světa. Nikdo ale zřejmě neměl šanci spatřit její hřebeny tak, jak to nabízí dnešní snímek z osvědčené a kvalitní produkce Camp 4 Collective

Tříminutový magický záznam z letu helikoptéry nad sněhovými svahy ještě tajemněji vyhlížející mohutné hory, která odedávna láká horolezce k průstupu na vrchol na vás dýchne ryzí velehorskou atmosférou. Máte-li domáci kino, neváhejte – hlasitost na 100 % a vstříc skvělému filmovému zážitku!

Tak co, už se těšíte v zimě na hory?

A jste-li umělecky ztvárněným videem naladěni na ještě jedno aljašské dobrodružství, rozhodně dopouručuji ke zhlédnutí tento velmi povedený dokumentární snímek o expedici na vrcholek severoamerické královny.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: