Wuliaojian: vyrazte na jednodenní trek v okolí hlavního města Taipei
Treky

Wuliaojian: vyrazte na jednodenní trek v okolí hlavního města Taipei

  Oblíbeným jednodenním trekem v okolí hlavního města, který mnozí cestovatelé považují za jeden z nejpěknějších v okolí Taipei, je Wuliaojian. Dostat se sem je trochu zapeklité, nejezdí sem žádná místní doprava, nejrychlejší a nejlevnější varianta je zřejmě cesta na skútru.

Wuliaojian – Taiwan

Typ
1-denní, Výstup na vrchol, Hřebenovka
Stát
Taiwan
Další státy
Taiwan
Počet dní
1
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, září, říjen, listopad
Nejvyšší bod
639 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Náročný
Horolezecké úseky
UIAA I

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Samotný trek je skutečně skvostný, není čas ani na chviličku nudy. Od prudkého nástupu vzhůru hned začíná pestré a napínavé šplhání nahoru. K tomu pár historek o nebezpečných hadech, kteří se tu vyskytují, rozproudí krev v žilách každému. Místy je potřeba doslova šplhat po laně, vše je ale velice kvalitně zabezpečené. Rukavice by se bývaly hodily, ale zvládli jsme to i bez nich, pro jemné ručičky dam by to však určitě nebylo zrovna komfortní. Celá trasa je krásně situovaná, a jakmile se dostanete na první z několika hřebínků, otevřou se vám výhledy na ostatní hřebínky vynořující se ze zelené džungle. Chůze po úzkém hřebeni navodí milovníkům ptačí perspektivy pocity absolutní svobody a volnosti.

Ubytování a jídlo

Vedle mostu Hezuo Bridge je malý stánek, kde si můžete zakoupit vodu, pivo, čokoládu, ale také i bílé zahradnické rukavice. Pokud nemáte svoje rukavice, určitě si je pořiďte. Při šplhání po lanech je oceníte.

Potřebné vybavení

Pevná obuv, dostatek vody a pití, rukavice. Nejde o typickou feratu, ale „jen“ o zajištěné úseky.

Přístup na začátek

Přibližně hodinu od Taipei. Dostat se sem je trochu zapeklité, nejezdí sem žádná místní doprava, nejrychlejší a nejlevnější varianta je zřejmě cesta na skútru. Od Hezuo Bridge 合作橋, jižně od Sanxia 三峽.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Nechoďte na trek když je větrno či vlhko!

Základní trasa

Od Hezuo Bridge 合作橋, jižně od Sanxia 三峽.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: