Výstup z Německa na Grosser Osser neboli Velký Ostrý na Šumavě
Treky

Výstup z Německa na Grosser Osser neboli Velký Ostrý na Šumavě

Na Šumavě už byla velká část z nás, ale navštívili jste už německou stranu Šumavy, která je mnohými označovanou jako ta hezčí?

Šumava/Böhmerwald – Německo

Typ
Výstup na vrchol, 1-denní
Stát
Německo
Další státy
Německo
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
8 km
Nejvyšší bod
1293 m n. m.
Převýšení
600 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Výrazný dvojvrcholový masiv je tvořen Velkým Ostrým (1293 m) a Malým Ostrým (1266 m). Vrchol Velkého Ostrého, kde se nachází turistická chata Osserschutzhütte, leží na přímo na česko-německé, nebo přesněji česko-bavorské hranici. Chata nabízí možnost osvěžení s posezením na terase a výhledem na masiv Prenetu a Pancíře. Z vyhlídky na vrcholu Ostrého se vám otevře výhled na masiv nejvyššího vrcholu Bavorského lesa, Velkého Javoru.

Na vrchol se dostanete z české strany po modré značce od rozcestí Stateček, z německé strany pak hned po několika stezkách.

Výstup z Německa

Dostat se na Velký Ostrý od našich sousedů není nějak složitá túra. Náročnější je spíše vybrat si, jakou stezku pro výstup zvolíte, jelikož možností je spousta. Ty jsou navíc podobné jako vejce vejci, a to jak do charakteru stoupání a krajiny lesního porostu, tak do převýšení a délky výstupu.

Jen o nepatrný kousek jsou nejkratší výstupové trasy ty, začínající od osady Lambach (3,7 km, převýšení 520 m), respektive vesničky Lohberg (3,8 km, převýšení 600 m). Cesta z Lambachu v sobě obnáší také cestu kolem hradu Geister & Gespensterschloss, který rozhdoně stojí za prohlídku a je pěkným zpestřením výletu. Další možnosti jsou vyrazit od restaurace Kapitän Goltz (4,8 km, převýšení 500 m), Eggersberg (4,3 km, převýšení 600 m) či Himmelreich. Turistická síť značek je tady opravdu hustá, stačí si jen vybrat. Vždy se jedná o červenou značku. Vymyslet se tady dají opravdu zajímavé okruhy, abyste nemuseli jít dvakrát jednu cestu.

Ubytování a jídlo

chata Osserschutzhütte

Kapitän Goltz

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Nejblíže výstupovým trasám z Německa jsou hraniční přechody Svatá Kateřina / Neukirchen a Železná Ruda / Bayerisch Eisenstein.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

např. Lambach - Grosser Osser

Další možnosti túr v okolí

Výstup na Lužný neboli Lausen

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: