Výstup na vrchol Niesen: švýcarskou pyramidu
Treky

Výstup na vrchol Niesen: švýcarskou pyramidu

Výstup na vrchol Niesen nad Thunským jezerem odhalí fantastické výhledy na ikonické velikány Bernských Alp Jungfrau, Mnicha a Eiger.

Bernské Alpy – Švýcarsko

Typ
1-denní, Výstup na vrchol, Okruh, Túra vhodná pro děti
Stát
Švýcarsko
Další státy
Švýcarsko
Vhodné měsíce
červen, červenec, srpen, září
Délka
5 km
Nejvyšší bod
2362 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Bernské Alpy bývají synonymem pro ikonickou trojici vrcholů Jungfrau (4158 m), Mnich (4107 m) a Eiger (3970 m). Právě na ně se otvírá výhled z vrcholu Niesen, tyčícího se v ostrých křivkách nad azurovou hladinou Thunského jezera.

Výstup na vrchol, kterému se díky jeho tvaru také přezdívá švýcarská pyramida, zkrátí zubačka z městečka Mülenen (700 m). Z mezistanice Schwandegg (1650 m) se pak dá příjemnou procházkou urazit zbývající čtyři kilometry na vrchol po kvetoucích pastvinách a kolem horských salaší. Nezapomeňte si pár drobných – v samoobslužné lednici u jedné ze salaší si můžete vybrat z lahodných domácích sýrů a zaplatit do kasičky. Závěrečný výstup po hřebeni ze sedla Cheesbödi (1990 m) připomíná botanickou exkurzi – z koberců pestrobarevných květů až přechází zrak.

Vrchol Niesenu nabízí fantastické výhledy jak na vrcholky Bernských Alp, tak na Thunské a Brienzské jezero, mezi nimiž leží město Interlaken. Právě to je centrem regionu Jungfrau proslulého hlavně nejvýše položenou železniční stanicí v Evropě v sedle Jungfraujoch (3454 m). Trasa horské železnice tu vede několika tunely skrz obávanou severní stěnu Eigeru.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: