Výstup na Pico de Las Nieves – nejvyšší vrchol ostrovu Gran Canaria
Treky

Výstup na Pico de Las Nieves – nejvyšší vrchol ostrovu Gran Canaria

Výstup na nejvyšší bod ostrova Gran Canaria, který je součástí Kanárských ostrovů, Pico de Las Nieves (1949 m) nepatří k nejnáročnějším túrám. Užijete si při ní nádherné výhledy na celý ostrov i vlny Atlantiku a zpocené čelo zchladí stín borovicových hájů.

Gran Canaria, Kanárské ostrovy – Španělsko

Typ
1-denní, Výstup na vrchol
Stát
Španělsko
Další státy
Španělsko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
5 km
Nejvyšší bod
1949 m n. m.
Převýšení
350 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Kanárské ostrovy jsou v povědomí většiny lidí symbolem luxusní dovolené strávené na pláži, ale málokdo ví, že mnohé z nich nabízí i skvělé možnosti turistiky. Jedním z trekařsky velice zajímavých ostrovů je Gran Canaria.

Vrchol za dráty – Pico de Las Nieves

Nejvyšší hora Gran Canarie (1949 m) by byla bezesporu krásným místem, ale bohužel je strategickou vojenskou základnou. Téměř celý její vrchol obsadila španělská armáda, „ozdobili“ jej ploty s ostnatým drátem a na vršek posadili obří kouli radaru. Ale i tak tento kopec stojí za návštěvu. Zvláště pokud nepřijedete autem až přímo na parkoviště, kde silnice končí vyhlídkou, ale vystoupáte pěkně po svých.

Jedna z přístupových stezek vede z veřejného piknikoviště a tábořiště Llanos de la Pez, na některých mapách označeného jako Garanon (k táboření je nutné předem získat povolení, ale je většinou možné se domluvit se správcem i přímo na místě).  Cesta vás nejdříve povede po silnici, ale brzy odbočí na stezku vedoucí krásným lesem tvořeným místním endemitem borovicí kanárskou (Pinus Canariensis).

Vyšplháte se do sedýlka, stoupáte mezi voňavými borovicemi stále vzhůru a cestička poté přechází na úzký hřebínek, po kterém je to už na vyhlídku pod vrcholem jen kousek. Z hřebene i vyhlídky se otevírají úžasné výhledy na úbočí sopečné kaldery plné rozervaných skal. Krajina hornatého středu ostrova si ale ráda hraje na schovávanou, co chvíli se zahalí do mlhavého oparu mračen, aby se zas za okamžik vynořila ozářená sluncem a vytvářela fantastickou podívanou. Vítr sem totiž často přináší oblačnost od moře, která zde způsobuje nestabilní a vlhčí počasí ve srovnání s tím, jaké panuje dole na jižních plážích.

Ubytování a jídlo

Tábořiště Llanos de la Pez

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Asi nejlépe autem/motorkou či stopem, nejbližší zastávka autobusu je na rozcestí Ayacata o něco jižněji.

Základní trasa

Llanos de la Pez - Pico de Las Nieves

Další možnosti túr v okolí

Výstup na Roque Nublo na Kanárských ostrovech

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: