HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Výstup na Nevado Chachani

Nevado Chachani je samostatná hora poblíž peruánského města Arequipa. Spolu s nedalekým, o něco nižším vulkánem El Misti tvoří nepřehlédnutelnou dominantu tohoto krásného města.

Andy – Peru

Stát
Peru
Další státy
Peru
Počet dní
3
Vhodné měsíce
září, srpen, červenec, květen
Délka
35 km
Nejvyšší bod
6075 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ano
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Nevado Chachani je samostatná hora poblíž peruánského města Arequipa. Spolu s nedalekým, o něco nižším vulkánem El Misti tvoří nepřehlédnutelnou dominantu tohoto krásného města. Není součástí žádného konkrétního pohoří, ale spolu s dalšími sopkami, jako např. Nevado Ampato 6288 a nejvyšší Coropuna 6425 bývá řazena mezi tzv. Vulkány jižního Peru. Díky blízkosti města Arequipa a snadné dostupnosti se považuje za jednu nejjednodušších a nejdosažitelnějších šestitisícovek světa.

Náročnost výstupu je dána hlavně nadmořskou výškou, po technické stránce se jedná převážně o chůzi, v závěrečném stoupáním komplikovanou nepříjemnými kajícníky, alespoň v době našeho výstupu. Třídenní, zde popsaná varianta je nejlevnější a počítá s hromadnou dopravou z Arequipy. Za pomoci dopravy sjednaným jeepem, což je varianta, kterou volí většina zájemců, lze celou akci realizovat ve dvou dnech.

Tato varianta také podstatně ubere na počtu kilometrů. Cesta do tábora trvá 7-8 hodin, jde se od výchozího bodu přímo k hoře západním směrem přes křovinatou pampu. Při použití sjednané dopravy se tato doba zkrátí na necelé 2 hodiny. Vlastní výstup trvá 4-7 hodin v závislosti na fyzické kondici účastníků. Znatelná stezka vede do sedla mezi dvěma vrcholy, je třeba zvolit vrchol nalevo a nyní již bez pomoci jasné stezky stoupat nahoru k vrcholu. Sněhová čára od 5300 až 5500 m v závislosti na období. Návrat stejnou cestou.

Ubytování a jídlo

je potřeba mít sebou stan a vzít si veškeré jídlo sebou. Je nutné mít dostatečné zásoby vody.

Potřebné vybavení

pevné boty, nutné oblečení a spacák do nízkých teplot, mačky. Cepín není třeba, stačí hůlky

Přístup na začátek

stará silnice Arequipa – Chivay, vystoupí se na km 45, nebo jeepem na konec stezky

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Arequipa – základní tábor – vrchol Chachani – základní tábor - Arequipa

Orientační rozpis po dnech

  1. Arequipa – základní tábor
  2. Základní tábor – vrchol Chachani – základní tábor nebo konec cesty pro jeepy
  3. návrat do Arequipy

Další možnosti túr v okolí

treky různé délky v kaňonu Colca, výstupy na další, výše zmíněné vulkány v okolí

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: