HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Výstup na Mt. Whitney

Mount Whitney leží v kalifornském pohoří Sierra Nevada a je nejvyšší horou na území Spojených států s výjimkou Aljašky. Tyčí se do výše 4418 m nad mořem. Její výšku navíc podtrhuje blízkost Údolí smrti, kde najdeme nejnižší místo západní polokoule – Badwater (86 metrů pod hladinou moře).

Sierra Nevada – USA

Stát
USA
Další státy
USA
Počet dní
6
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
65 km
Nejvyšší bod
4418 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Mount Whitney leží v kalifornském pohoří Sierra Nevada a je nejvyšší horou na území Spojených států s výjimkou Aljašky. Tyčí se do výše 4418 m nad mořem. Její výšku navíc podtrhuje blízkost Údolí smrti, kde najdeme nejnižší místo západní polokoule – Badwater (86 metrů pod hladinou moře). Mt. Whitney je nejčastěji navštěvovanou horou v U.S.

Doporučované období k podniknutí výstupu je po odtátí sněhu a před začátkem bouřkového období – tedy červenec a začátek srpna. Ovšem i v tomto období je počasí nepředvídatelné a je dobré se připravit na různé podmínky, včetně bouřek a prudkého poklesu teplot. Populární výstupová trasa z Whitney Portal bývá v sezóně dost přelidněna a z toho důvodu zavedl National Park Service spolu s U.S. Forest Service systém permitů, díky jemuž je limitován počet lidí na trase.

V oblasti je množství medvědů, proto platí nařízení, že v období od 25. května do 31. října musí být všechno jídlo, odpadky a toaletní potřeby skladovaný v kontejnerech upravených proti vniknutí medvědů (je možno zapůjčit). Na parkovišti Whitney Portal musí být všechno jídlo a toaletní potřeby odstraněny z vozu a skladovány ve speciálních „medvědoodolných“ skříních.

Ubytování a jídlo

ve stanu, jídlo vlastní

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, v zimním období nutné mačky a cepín

Přístup na začátek

Parkoviště Whitney Portal je přístupné po silnici vedoucí z městečka Lone Pine.

Přístup z konce

Horseshoe Meadow je přístupná po silnici vedoucí z městečka Lone Pine.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ano

Počet lidí za rok (odhadem)

20000

Základní trasa

Whitney Portal - Lone Pine Lake - Mirror Lake - Trail Camp - Mount Whitney Trail junction – Summit - Mount Whitney Trail junction - Guitar Lake - Crabtree Lakes - Miter Basin - New Army Pass - Horseshoe Meadow

Orientační rozpis po dnech

  1. Whitney Portal – Trail Camp
  2. Trail Camp – Guitar Lake
  3. Guitar Lake – Crabtree Lakes
  4. Crabtree Lakes – Sky Blue Lake
  5. Sky Blue Lake – Long Lake 6. Long Lake – Horseshoe Meadow

Další možnosti túr v okolí

možnost prodloužení treku výstupem na některou z dalších okolních hor. Trek je možné absolvovat v opačném směru, výhodou je lepší aklimatizace před výstupem na vrchol.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: