HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Výstup na Monte Tremalzo

Zpestřete si dovolenou u jezera Garda relativně náročným, avšak krásným výstupem na dominantu okolí – Monte Tremalzo

Alpy – Itálie

Typ
Výstup na vrchol, 2-denní, 1-denní
Stát
Itálie
Další státy
Itálie
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
20 km
Nejvyšší bod
1973 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Pokud chceme dosáhnout vrcholu v rámci jednodenního výletu, máme před sebou skutečně pořádnou „zabíračku“. Prvním krokem k výstupu je dosažení výchozího bodu. A už tady stojíme před důležitým rozhodnutím, protože na Monte Tremalzo je možné vystupovat z vícero směrů, které se liší svou náročností především podle velikosti převýšení. Skutečná zabíračka je to z tiché obce Vesio, která stojí na západním břehu jezera Lago di Garda. Tady se však připravte na převýšení skoro 3000 metrů, jelikož téměř přecházíte hřeben s vrcholy Punta Molvina, Cima delle Sclape, Cima Pilastoro (přesněji tento hřeben obcházíte zleva). Pokud pro vás takovéto převýšení není problémem, tak ve Vesiu určitě doceníte malé a neobyčejně milé náměstíčko s kašnou pod platany a skvělé rozhledy na Lago di Garda či protiležící hřeben hor Monte Baldo.

Pokud však vaše nohy nejsou připraveny na takovu zabíračku, vydejte se na túru od jezera Lago di Ledro, přesněji z obce Pur. Auto můžete nechat na parkovišti před restaurací Maroni. dále pak po trase „Sentér de Malga Cor“ a začnete hned od začátku strmým stoupáním do výšky 1350 metrů. Poté budete západním směrem traverzovat podél hřebene a pod jeho vrcholy Cima Tuflungo, Corno della Marogna, načež se dostanete k východním strmým svahům Monte Tremalza. Po jejich překonání se dostanete na hlavní hřeben. Zbýva se už jen dostat Monte Tramalzu „na kobylku“. Toho docílíte tím, že jeho jižní stěnu podejdete a na samotný vršek vystoupíte od západu od pohostinství Albergo Garda, kde můžete později také přenocovat. Vede sem také silnice, takže nemusím dodávat, že třetí, nejlehčí varianta, je dovézt se až k objektu autem a poté jen vystoupit na samotný vršek. Takový výlet vám pak zabere sotva hodinu, jelikož z chaty je to na vrchol asi 250 výškových metrů.

Ubytování a jídlo

Albergo Garda

chata Malga Ciapa

restaurace Maroni

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Do obce Pur se dostanete od jezera Lago di Garda na východě.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

restaurace Maroni - Albergo Garda - Monte Tremalzo

Další možnosti túr v okolí

Výstup na nedaleký Monte Carone s krásnými výhledy na jezero Garda

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: