Výstup na Monte Legnone a skalnatý hřeben Grigna
Treky

Výstup na Monte Legnone a skalnatý hřeben Grigna

Skalnatý hřeben Grigna v blízkosti kouzelného jezera Lago di Como představuje velice atraktivní území Bergamských Alp. Šťavnatě zelené louky a husté lesy soutěží s bělostí vápencových skal. Navíc přítomnost tyrkysové hladiny Comského jezera dodává krajině punc jedinečnosti.

Alpy – Itálie

Typ
Hřebenovka, Výstup na vrchol, 1-denní
Stát
Itálie
Další státy
Itálie
Počet dní
1
Vhodné měsíce
září, srpen, červenec, červen, květen, leden
Délka
11 km
Nejvyšší bod
2609 m n. m.
Převýšení
1400 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Přechod celého pestrého hřebene Grigna je zcela jedinečnou, přitom nijak zvláště náročnou túrou. Vhodné jako příjemná zastávka po působení ve vysokých horách Západních Alp.

Vzhledem k celkové délce, místy zajištěným úsekům a převýšení přes 1200m středně náročná túra. Orientačně jednoznačné /součást populárního dálkového chodníku Alta Via delle Grigne/.Hřeben Bergamských Alp v blízkosti Lago di Como představuje prototyp líbezné, všemi barvami hrající krajiny. Svěží zelení háčkované kopce se střídají s monumentálními skalními věžemi, rázovité kamenné vesnice s červenými střechami oživují louky a pastviny podhůří. To vše doplněno neskutečnou modří fjordovitého jezera Lecco, odnože překrásného Comského jezera, jež sevřeno travnatými kopci Lombardských hor jistě přitáhne pozornost každého vnímavého turisty.

Monte Legnone (2609m)

Monte Legnone je svým způsobem ojedinělá hora. Vysoký a skalnatá hradba převyšuje blízké jezero Lago di Como o bezmála 2,5 kilometru! Působí tak neobyčejně mohutným dojmem. Rovněž výstup na vrchol je skvělým zážitkem, při němž přijde ke slovu i nějaké to „železo“, vrchní úsek je totiž zajištěnou cestou. Spojuje se zde ideální kombinace – koupání v průzračné vodě jezera s náročnou vysokohorskou turistikou. Monte Legnone může být také prvním dosaženým vrcholem při zahájení dlouhého, nesmírně zajímavého treku přes hřeben Orobských Alp – Sentiero delle Orobie, se kterými je spojen skalnatým hřebenem Cortese – Rotondo – Pizzo Tre Signori. K vrcholu vystupují cesty ze čtyř směrů. Nejdostupnější je hora západním hřebenem od Roccoli Lorla.

Ubytování a jídlo

Ubytovat či občerstvit se můžete v kouzelném místě, které je zároveň místem výchozim – Rifugio Roccoli Lorla. Pokud tedy nebudete vycházet už od jezera.

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě a na jaře nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Na parkoviště Roccoli Lorla se dostanete pouze vlastním autem. Jak už bylo řečeno, možností je také začít výstup již od jezera, respektive kostela San Giorgio (převýšení 3000+ m)

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Roccoli Lorla - Bivacco Silvestri - Monte Legnone

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: