Výstup na Monte Carone, to je balzám pro smysly
Treky

Výstup na Monte Carone, to je balzám pro smysly

Vrchol Monte Carone v blízkosti elegantního střediska Limone sul Garda je zajímavá skalnatá pyramida se skvělým rozhledem. Na tom jistě není nic zvláštního a takových vrcholů je v okolí Lago di Garda habaděj. Zde však spíše platí, že cesta je cíl.

Alpy – Itálie

Typ
Výstup na vrchol, 1-denní
Stát
Itálie
Další státy
Itálie
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
18 km
Nejvyšší bod
1621 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Charakteristika: Putování v této části hor na okraji přírod-ního parku Alto Garda Bresciano je balzámem pro všechny smysly – zrak, sluch i čich. Navíc cestou vystoupíme na skalnatý zub vršku Cima di Mughera, odkud je jeden z nejúchvatnějších rozhledů na Lago di Garda a věnec pohoří, který tento smaragdový klenot svírají ve svém náručí.

Náročnost: orientačně díky novému značení jedno-duché, přesto náročné na převýšení – takřka 2000m! To je však v Gardských horách běžný jev. V létě vládne v horách příjemné klima. Vhodné pro otrlé a vytrvalé horské borce.

Limone sul Garda je skvělým místem nejen pro koupání v průzračné vodě Gardského jezera, ale také jako ideální výchozí bod do blízkých hor. Pozornost přitahuje především horizontálními skalami členěná hora Cima di Mughera převyšující hladinu jezera o více jak 1000m a která tvoří nádhernou kulisu městu.

Po cestě na vrchol Monte Carone můžeme vidět několik zřícenin, především v blízkosti samotného vrcholu.

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém. V létě je potřeba mít dostatek vody.

Přístup na začátek

Do výchozího bodu treku Limone sul Garda se dostanete pohodlně autem jak z Arca na severu, tak od Brescie na jihu. Samozřejmostí je v této části Itálie doprava autobusem.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Limone sul Garda - Cima di Mughera - Monte Carone

Další možnosti túr v okolí

Vyšší a o něco západněji položená je od Monte Carone hora Monte Tremalzo (1973m). Oba výstupy je možné spojit, jedná se však, především z důvodu převýšení o velmi náročný podnik.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: