Výstup na Benediktenwand z jihu
Treky

Výstup na Benediktenwand z jihu

Bayerische Voralpen – Německo

Typ
1-denní
Stát
Německo
Další státy
Německo
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září
Nejvyšší bod
1801 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
neuvedeno
Obtížnost
neuvedeno
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tato cesta je v přímém kontrastu k severní variantě. Z této strany je masív Benediktenwand porostlý nádhernými loukami, které především na jaře hoří záplavami květů. Výstup je na několika místech značně strmý (bez jištění). Startovním místem je údolí Jachental (17 km dlouhá silnice mezi Lenggries a Jachenau). Zde musíme najít silniční odbočku a malé parkoviště (cca 200 m před samotou Peter po pravé straně, šipka Benediktenwand a Bichler Alm). Značená cesta č. 480 (také cyklostezka) vede lesem a přes několik pastvin až k rozcestí ve výši cca 1 200 m (odbočka k salaším Tanner Alm). Zde se stáčíme doprava a pomocí serpentinové cesty vyjdeme na loukách u salaší Bichler Alm (1 438 m, příjemné posezení na terase, občerstvení možné, bohužel zde však „nečepují“ mléko). V tomto místě končí příjemná polní cesta a vzhůru vede již jen vyšlapaná pěšina. Ta se po chvíli stáčí vlevo a po travnatém hřebeni s několika stromy míří pod skalnatý výběžek. Výstup není zabezpečený, skály příliš důvěru nevzbuzují a tak stoupáme velmi opatrně. Přesto není závěrečný úsek náročný a po chvíli staneme u kříže na vrcholu. Celkem 4–5 hod.

Ubytování a jídlo

Turisticky nejvýznamnější chatou v oblasti najdeme přímo pod severní stěnou masívu –Tutzinger Hütte (1 327 m, majetek DAV, kapacita 92 míst, otevřeno od začátku května do začátku Bayerische Voralpen listopadu, info: www.dav-tutzinger- huette.de). Ostatní chaty v okolí mají jen okrajový význam (Brauneck Haus na vrcholu Brauneck na východním konci hřebene, Neuland Hütte a Freisinger Hütte v údolí Längentall na severovýchodě území).

Přístup na začátek

Základní přístupovou komunikací je dálnice A 95 (Mnichov – GaPa), kterou opustíme výjezdem „Petzenberg“ a přes stejnojmennou obec dojedem do osady Benediktenbeuern. Pokud bychom chtěli masívu Benediktenwand dosáhnout od jihu, pak pojedem z lázní Bad Tölz po cestě č. 13 do Lenggries a místní komunikací do Jachenau. Nejbližší žel. stanice je v Bad Tölz.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: