HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Výstup na Aconcaguu

Aconcagua, nejvyšší hora západní a jižní polokoule, je se svou výškou 6962 m často považována za nejvyšší trekingový vrchol světa.

Andy – Argentina

Stát
Argentina
Další státy
Argentina
Počet dní
12
Vhodné měsíce
prosinec, únor, březen, leden
Délka
70 km
Nejvyšší bod
6962 m n. m.
Převýšení
4300 m
Ledovec / sněhová pole
ano
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Aconcagua, nejvyšší hora západní a jižní polokoule, je se svou výškou 6962 m často považována za nejvyšší trekingový vrchol světa. Tím je tedy řečeno, že k výstupu nejsou třeba žádné horolezecké zkušenosti, pouze výborná fyzická kondice. Protože část do Plaza de Mulas je již popsána jiným cestovatelem jako trek do BC, budu se věnovat vlastnímu výstupu. Jen doplním, že z tábořiště Confluencia vede nádherný boční výlet pod jižní stěnu Aconcaguy na Plaza Francia. Skutečně impozantní pohledy.

Z Plaza de Mulas vede prošlapaná stezka do Nida de Condores, ale protože výškový rozdíl je zhruba 1000 metrů, doporučuji přespat jednu nebo dvě noci v tábořišti Canada, zhruba v polovině cesty. Dobrá aklimatizace je základní podmínkou výstupu na vrchol. Z Nida de Condores se vyjde do tábořiště Berlin, ještě lepší je ale přespat o kousek výše v tábořišti Colera. Odtud je to na vrchol 5 až 7 hodin. Při letošním výstupu (únor 2009) panovaly ideální podmínky, za horších podmínek je nutno tento časový údaj asi značně prodloužit. Níže uvedený orientační rozpis po dnech uvádí i aklimatizační dny a za optimálního počasí umožní dobrou aklimatizaci a úspěšný výstup těm, jejichž tělo se je schopno s touto nadmořskou výškou vyrovnat.

Ubytování a jídlo

je potřeba mít sebou stan a vzít si veškeré jídlo sebou. Vodu lze průběžně doplňovat v Confluecii, Plaza de Mulas a za příznivých podmínek i v Canadě a Nidu de Condores. Jinak je nutno rozpouštět sníh. V Confluencii a Plaza de Mulas lze draze spát i jíst v zařízeních místních CK.

Potřebné vybavení

pevné boty, nejlépe duplexy. Oblečení a spacák do teplot kolem 25 pod nulou. Mačky – nemusí být potřeba, ale můžou, záleží na podmínkách. Stan, který odolá silnému větru.

Přístup na začátek

Puente del Inca nebo Penitentes (2 720m – vesnice na silnici Santiago de Chile – Mendoza), příjezd autem, či autobusem.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

:Ano. Vyřizuje se pouze v Mendoze a stojí od sezony 2008/2009 1000 pesos pro střední sezonu (od 1. února ), kdy výstup podniká nejvíce Čechů.

Základní trasa

Puente del Inca - Plaza de Mulas – Nido de Concores – vrchol a zpět

Orientační rozpis po dnech

 1. Puente del Inka (Penitentes) – Confluencia
 2. Confluencia – Placa Francia – Confluencia
 3. Confluencia – Plaza de Mulas
 4. Plaza de Mulas – výlet kus nahoru – Plaza de Mulas
 5. Plaza de Mulas – Canada – Plaza de Mulas
 6. Plaza de Mulas – Nido – Canada
 7. Canada 8.Canada – Nido – Berlin – Nido
 8. Nido – Colera
 9. Colera – vrchol – Colera (Nido)
 10. Sestup do Plaza de Mulas
 11. Návrat do Puente del Inca

Další možnosti túr v okolí

v okolí Mendozy je spousta dalších vysokých hor dosažitelných i pro nehorolezce, např. Tupungato, Mercedario nebo vrcholy v masívu Cordon de Plata.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: