Výstup k Roque Nublo na Gran Canarii
Treky

Výstup k Roque Nublo na Gran Canarii

Kanárské ostrovy jsou v povědomí většiny lidí symbolem luxusní dovolené strávené na pláži, ale málokdo ví, že mnohé z nich nabízí i skvělé možnosti turistiky. Jedním z trekařsky velice zajímavých ostrovů je Gran Canaria.

Kanárské ostrovy – Španělsko

Typ
1-denní, Výstup na vrchol
Stát
Španělsko
Další státy
Španělsko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
8 km
Nejvyšší bod
1813 m n. m.
Převýšení
550 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Skalní věž v oblacích – Roque Nublo

Jak už napovídá její název, Oblačná skála, ani Roque Nublo neodhalí svou krásu každému a často se schovává do závoje z mraků a mlhy. Tento prazvláštní skalní útvar, majestátně se vypínající vysoko nad okolní terén, se oprávněně stal symbolem ostrova Gran Canaria. Dříve posvátné místo Guančů, původních obyvatel ostrova, nyní oblíbený turistický cíl, je velmi lehce dostupné z nedalekého parkoviště, odkud je nutné pěšky vystoupat jen závěrečný úsek, kam naštěstí asfalt nevede. Ale je možné podniknout i delší vycházku, která vás odmění pěknými výhledy nejen do kaldery sopky, ale i na samotné Roque Nublo.

Vyrazit můžete z veřejného piknikoviště a tábořiště Llanos de la Pez, na některých mapách označeného jako Garanon (k táboření je nutné předem získat povolení, ale je většinou možné se domluvit se správcem i přímo na místě).

Seběhnete po dobře značené stezce k malé přehradě Presa de los Hornos, cestou se můžete kochat nádherným pohledem na Roque Nublo, které máte na druhé straně údolí jako na dlani. Za přehradou vystoupáte k silnici, kde je jedna z vyhlídek do kaldery, dál vede značka kousek po silnici, až narazíte na parkoviště La Goleta, odkud vyráží většina turistů.

Tady už je frmol a spousta lidí. Výstup na skalní plošinu, ze které vyrůstají skalní věže Roque Nublo odsud trvá asi půl hodiny. Na terase se ocitnete přímo u skalní věže, kterou si tak můžete prohlédnout pěkně zblízka a z okraje se otevřou další úžasné výhledy na okolní krajinu sopečné kaldery, které pohledově dominuje několik kilometrů vzdálený čedičový monolit Roque Bentaiga inspirující k dalšímu výletu do hornatého srdce ostrova Gran Canaria.

Ubytování a jídlo

Tábořiště Llanos de la Pez

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Nejlépe autem/motorkou či stopem. Nejbližší autobus staví na rozcestí Ayacata o něco jižněji.

Počet lidí za rok (odhadem)

5000

Základní trasa

Llanos de la Pez - Roque Nublo

Další možnosti túr v okolí

Výstup na Pico de Las Nieves nejvyšší vrchol Gran Canarie

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: