Vycházka na sněžnicích jako zpestření lyžovačky ve švýcarském Samnaunu
Treky

Vycházka na sněžnicích jako zpestření lyžovačky ve švýcarském Samnaunu

Lyžování je fajn, ale jednoho to po čase unaví, omrzí. Abyste nabrali potřebnou chuť pro tuhnutí stehen při sjezdech, vydejte se „odpočinout“ na sněžnice.

Alpy – Švýcarsko

Typ
Vhodné pro sněžnice, 1-denní
Stát
Švýcarsko
Další státy
Švýcarsko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
6 km
Nejvyšší bod
2531 m n. m.
Převýšení
400 m
Ledovec / sněhová pole
ano
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Pokud už vás nebaví jezdit pořád nahoru dolů a máte chuť hory taky trochu „pochodit“, jste na tom jako já. Krom toho bylo ten den nádherně a já zrovna vyzískala dvě malé děti na hlídání. Beru sněžnice, sáňky a speciální zápřah a kupuji si jednu jízdu dvoupatrovou lanovkou ze Samnaun na Alp Trida Sattel/Alp Trida (2.488 mnm). Tady nazouvám sněžnice, zapřahuji štěbetající expediční náklad a odvracím se od lyžařské honičky po svazích.

S výhledem na švýcarské třítisícovky MuttlerStammerspitzePiz Rots jdu nenáročnou procházkou stále trochu dolů k moderní restauraci Sallas. Tu ovšem upravená sněžnicová dálnice míjí a pokračuje do kopce na postranní hřebínek. Tady je možné udělat jakési kolečko vlastně na místě, ale aspoň se pěkně mění záběr pohledu na impozantní Piz Ot. Kdesi hluboko pod námi sjíždí lyžaři po Pašerácké stezce, my se vrátíme stejnou cestou k lanovce. Celkem počítejte na vycházku cca 4 hodiny.

Potřebné vybavení

Jedná se o zimní túru, takže základním předpokladem je teplé oblečení. V tomto případě ještě přibalit sněžnice, trekové hůlky s širokými kotoučky a není co řešit. Termoska s horkým čajem taky přijde vhod.

Přístup na začátek

Kabinovou lanovkou ze Samnaunu na Alp Trida Sattel.

Základní trasa

okruh start/konec v Trida Sattel

Další možnosti túr v okolí

Sněžnicový přechod švýcarské krajiny cestou ze Scuolu přes S-Charl až do Lü

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: