Vodopád schovaný v džungli v Lagoa do Peri na ostrově Santa Catarina
Treky

Vodopád schovaný v džungli v Lagoa do Peri na ostrově Santa Catarina

Nechte se pohltit tropickým lesem jižní Brazílie a objevte ukrytý vodopád s bazénkem, který svádí ke koupeli. Nechte se pohltit tropickým lesem jižní Brazílie a objevte ukrytý vodopád s bazénkem, který svádí ke koupeli. Trek k vodopádu u jezera Peri není příliš známý, o to víc se zde člověk cítí daleko od civilizace. Snad také díky nepropustné džungli, která vás naprosto pohltí a zavede až k vodopádu ukrytému uprostřed tropického lesa.

Džungle v Lagoa do Peri – Brazílie

Typ
1-denní
Stát
Brazílie
Další státy
Brazílie
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
10 km
Nejvyšší bod
10 m n. m.
Převýšení
10 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Pokud se rozhodnete začít trek u vstupní brány parku Lagoa do Peri, možná vás zaskočí hlučné rodinky, krátící si odpoledne u vody. Brzy je však necháte za zády, jakmile se vydáte po stezce podél jezera Peri a zůstanou pouze pohledy na klidnou hladinu jezera s občasnou loďkou, čeřící jeho hladinu. Samotný trek však začíná po cca 3 kilometrech a jakmile minete vstupní ceduli, doslova vás pohltí džungle lesa, který obklopuje jezero.

Cesta, trvající přibližné hodinu a půl, vede po uzoučké cestičce, přes kořeny mohutných stromů, budete se drásat skrze balvany, překročíte drobné potůčky, ústící do jezera, nad hlavou se vám bude rozprostírat klenba z obrovských listů a společnost vám budou po celou dobu dělat zvuky džungle. Také hladina jezera je těchto místech roubená stromy, porostlými mechem a popínavými rostlinami.

Na konec treku upozorní cedule a půvabný kaskádovitý vodopád. Pokud se však nebojíte popojít skrze něj ještě o kousek dál, odměnou vám bude úžasný pohled na asi pětimetrový vodopád, spadající do přírodního bazénku, který láká k vykoupání a přírodní masáži od padající vody.

Ubytování a jídlo

Na ostrově Santa Catarina je nespočet hotelů i hostelů, v letní sezóně (Vánoce – březen) se však vyplatí včas si ubytování rezervovat.

Potřebné vybavení

Pohodlné oblečení, dobré boty, v deštivých dnech je stezka z velké části blátivá, plavky, sprej proti komárům.

Přístup na začátek

Trek se nachází v parku Lagoa do Peri v jižní části ostrova Santa Catarina. Dostanete se sem autobusem (přes terminál Rio Tavares), anebo stopem (v portugalštině „carona“).

Přístup z konce

Stejnou cestou.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

nejsou

Základní trasa

Armação - vstupní brána do Lagoa do Peri - vodopád - Armação

Orientační rozpis po dnech

Na trek stačí jeden den.

Další možnosti túr v okolí

Jih ostrova Santa Catarina je velmi zelený a příroda si zde zachovává svou čistotu. Pěšky se můžete vydat k osamělé pláži (Praia da Solidão) a pokud budete mít času víc, nenechte si ujít proslulý trek k Lagoinha do leste. Lagoa da Conceição (střed ostrova) nabízí zajímavý trek podél pobřeží jezera zvaný Costa da Lagoa.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: