Vltavská cyklostezka: Podél nejdelší české řeky na kole
Treky

Vltavská cyklostezka: Podél nejdelší české řeky na kole

Vltavská cyklistická cesta kopíruje tok nejdelší české řeky Vltavy od jejího pramene na Šumavě kolem významných památek a měst, jako je Český Krumlov, Hluboká, Orlík, prochází Prahou až po soutok s Labem u Mělníka.

Šumava – Česko

Typ
7-10 denní, Vhodné jako cyklotrasa (novinka), Túra vhodná pro děti
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
10
Vhodné měsíce
březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
430 km
Nejvyšší bod
1258 m n. m.
Převýšení
2920 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Vltavu proslavil již skladatel Bedřich Smetana stejnojmennou symfonickou básní z cyklu Má vlast. Své jméno „Vltava“ řeka dostala od starých Germánů, kteří ji nazývali Wilt-ahwa – divoká voda. Se 430 km je Vltava nejdelší řekou na území ČR.
Podrobnosti o zajímavostech na trase a další praktické informace najdete na www.stezky.cz a www.vltavska-cyklostezka.cz .

Trasa pro romantiky

Významná cyklotrasa CT 7 sleduje tok řeky Vltavy od pramene, až po soutok s Labem u Mělníka. Říční stezka začíná na Šumavě coby značená cyklotrasa na Modravě a pokračuje Šumavou až k Lipnu, které objedete nejdříve po jižní straně a od Frymburku po severní straně. Přes Vyšší Brod a Rožmberk dojedete až do Českého Krumlova, významného turistického centra nejen jižních Čech. Kolem metropole jižních Čech, Českých Budějovic, je vybudována kvalitní cyklostezka přes Hlubokou n. V. Až po Týn n. V. Přes romantické hrady a zámky jako Zvíkov či Orlík dojedete až do Prahy a do královského města Mělníka, kde se Vltava vlévá do Labe. K nejkrásnějším úsekům patří téměř deset kilometrů cyklostezky Jezerní z Frymburku na hráz Lipenské nádrže a dvanáct kilometrů dlouhá stezka po břehu Vltavy podél Hněvkovické přehrady.
Český Krumlov
Český Krumlov

Součást cyklotrasy EuroVelo 7

Vltavská cyklistická cesta je coby spojnice Dunajské a Labské stezky přes jižní a střední Čechy a Prahu i součástí evropské cyklotrasy EuroVelo 7. Těšit se můžete na malebnou krajinu a zvlněný terén. Převažuje asfalt, nechybí ani šotolina, občas vás čekají vyježděné pěšiny – trasa je bezpečně a pohodlně sjízdná i na trekovém kole. Vzhledem k náročnosti trasy a celkové délce 430 km doporučujeme na Vltavskou cyklistickou cestu 10 dnů se zastávkami v Praze a Českém Krumlově.

Díky perfektnímu zázemí prověřených služeb s certifikací Cyklisté vítáni je stezka velmi vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

Další cyklostezky v Česku

PARTNERSTVÍ O.P.S

Dálkové cyklotrasy koordinuje Partnerství, o.p.s. Rozvoji šetrné turistiky, udržitelného cestovního ruchu a zklidňování dopravy s ohledem na životní prostředí se věnuje už víc než 20 let. Zakladatelem Partnerství, o.p.s je Nadace Partnerství, která pomáhá již 30 let lidem pečovat o životní prostředí a koordinuje celonárodní certifikaci Cyklisté vítáni, která označuje zařízení se skvělým zázemím pro cyklisty a cykloturisty.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: