Via ferrata Mein Land – Dein Land
Feraty

Via ferrata Mein Land – Dein Land

Mein Land – Dein Land je krátká zážitková ferrata v oblasti Solná komora v rakouských Alpách. Ferata prolézá jeskyní, překonává lanový most a nabízí nádherné výhledy z vrcholu Predigstuhl.

Solná komora – Rakousko

Nejvyšší bod
1278 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata C
Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

30 min

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Celkově je ferrata fyzicky poměrně nenáročná, většina úseků je na úrovni B nebo B/C. Během půl hodinky lezení a převýšení 200 m si užijete spoustu zábavy a odnesete plno zážitků. Zajímavým zpestřením je totiž počáteční část ferraty v „jeskyni“, přelez přes natažené lano a samozřejmě závěrečné výhledy z vrcholu Predigstuhl.

Další možností je výstup na vrchol ferratou Leadership (C).

Výhledy z vrcholu Predigstuhl. Via ferrata Mein Land, Dein Land, Solná komora, rakouské Alpy
Výhledy z vrcholu Predigstuhl. Via ferrata Mein Land, Dein Land, Solná komora, rakouské Alpy

Z jeskyně až k vrcholu

S nasazenými sedáky projděte úzkou soutěskou, která vás přivede do „jeskyně“, kde začíná první lezení. Po kramlích stoupejte skálou vzhůru, až vylezete z jeskyně ven.

Následuje poměrně vzdušný traverz po ocelovém laně, po kterém se dostanete na umělou plošinu. Tady si můžete odpočinout a připravit se na další lezení.

Ferrata dále traverzuje po skále a pomalu budete ukrajovat výškové metry. Cestu k závěrečnému výstupu vám zpestří i jeden žebřík, který je více turistický než lezecký. Pak už jen stačí lézt chvíli koncovou pasáž nahoru a máte to za sebou.

TOPO feraty Mein Land – Dein Land si stáhni a vytiskni z Bergsteigen.com

Příjezdové místo

Poté, co vyjedete skrz několik serpentin z vesničky Bad Goisern, můžete nechat auto na neplaceném parkovišti (GPS: 47°39’11.852″N, 13°38’21.087″E).

Výchozí bod

Od parkoviště budete mírně stoupat asi 1,5 km po lesní cestě až do místa, kde se cesta prudce stáčí vpravo (GPS: 47°39’49.886″N, 13°38’34.296″E). Vy se naopak vydáte vlevo do lesa a po prošlapaných stezkách dojdete až k soutěsce ve skále, kde je nástup na ferratu. Stezek je v lese několik a značení žádné, ale kdo chvíli hledá, najde.

Sestup

Po dokončení ferraty se dejte lesní pěšinou vlevo a ta vás po chvilce přivede na turistickou stezku vedoucí na vrchol Predigstuhl (1278 m). Rozhodně stojí za to si sem udělat malou zacházku a užít si vrcholové pohledy na Halštatské jezero (Hallstätter See) společně s masivem Dachsteinu. Bez výstupu na vrchol zabere sestup cca 35 min.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: