Túra z Jenneru na Schneibstein a k jezírku Seeleinsee
Treky

Túra z Jenneru na Schneibstein a k jezírku Seeleinsee

S využitím lanovky se jedná o pohodovou túra, na kterou můžete vzít také své ratolesti.

Alpy – Německo

Typ
Hřebenovka, Výstup na vrchol, 1-denní
Stát
Německo
Další státy
Německo, Rakousko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen, květen
Délka
18 km
Nejvyšší bod
2257 m n. m.
Převýšení
1000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Stařičká lanovka se pomalu sune vzhůru a překonává 1200 výškových metrů. Trošku se stydíme, že ten kopec nešlapeme po svých, ale zase budeme mít nahoře mnohem více času. Ještě než kabinka dorazí do mezistanice, otevře se pohled na východní stěnu Watzmannu. Panorama bude ale úplné až z vrcholku vyhlídkové hory Jenner, kam vybíháme za 15 minut z horní stanice. Dvě tři fotky a rychle pryč, lidí tu přibývá.

Míříme k chatě Carl v. Stahl (0:30), která leží na hranicích s Rakouskem, přímo v sedle mezi kopci Hohes Brett a Scheibstein. Louky se zelenají, sem tam je slyšet kravský zvonec z nedaleké salaše. „Něco jako knedlík“, vysvětluje česká číšnice českým turistům, co to plave v polévce. Jako doma. Pomalu chatu opouštíme a vydáváme se na šestihodinový okruh přes oblý vrcholek Scheibsteinu (1:30) a po skalnatém úbočí Windschartenkopfu. Cesta je ve stálém počasí bezpečná, ale obtížná a na několika místech zajištěná. Před námi se modrá jezírko Seeleinsee (2:00), nejtěžší část túry je za námi. Pohodlná cestička sbíhá do údolí potoka, kousek se vyšvihne a přejde na louky Priesberg Almu: malá salaš, okolo ní asi deset spokojených krav, vedle domu nejmodernější terénní auto, na střeše internetová anténa, venku krásná holčina máchá prádlo. Kupujeme si čerstvé mléko a dlouho sedíme na louce.

Z Priesberg Almu už vede široká štěrková cesta (497) přes louky se salašemi, občas dává kousek lesa trochu stínu. Míjíme bufet u Branntweinbrenn Hütte a za hodinku a půl jsme na mezistanici jennerské lanovky. Kousek níže leží konečná zastávka autobusu 383 Hinterbrand – Brchtesgaden. Tam se dá i dobře zaparkovat.

Ubytování a jídlo

Přímo v Berchtesgadenu jako centru oblasti naleznete desítky možností ubytování. Například majitel hotelu Lampllehen je Čech, může vám tak dát spoustu cenných rad a tipů. Výhodnou možností může být i místní pobočka celoněmecké sítě mládežnických ubytoven Jugendherberge.

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Do Konigssee se nejlépe dostanete přes Salzburg. Například z Brna je to zhruba 5 hodin jízdy

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Konigssee lanovka - Jenner - Carl-von-Stahl-Haus - Scheibstein - Seeleinsee - Priesberg Alm - Branntweinbrenn Hütte - Konigssee lanovka

Další možnosti túr v okolí

Výstup na Grünstein procházkou i sportovním klettersteigem

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: