HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Túra údolím řeky Wimbach za pohodou!

Je to asi nejznámější kout Německa. Nejen vzhledem k historii, ale hlavně ke krásným horám a možnostem, které nabízejí. V oblasti Berchtesgadensgaden se tentokráte vydáme na pohodový výlet údolím řeky Wimbach.

Alpy – Německo

Typ
1-denní
Stát
Německo
Další státy
Německo
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
20 km
Nejvyšší bod
1435 m n. m.
Převýšení
1000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

V zajetí velikánů

Při této túře se nebudeme trápit velkými výkony a při pěkném počasí věnujeme čas spíše relaxaci a zotavení, než podávání maximálních výkonů.

Na soutoku dvou řek Ramsauer AcheWimbach stojí několik domů, dokonce i pěkné moderní „íčko“ se spoustou informačních materiálů i plakátů, zaparkujte zde tudíž auto a připravte se na menší výšlap do místního nejznámějšího údolí. Zcela snadno se podle ukazatelů vymotejte mezi domy a po široké, „zpevněné“ cestě se vydejte směrem na jihozápad proti proudu řeky Wimbach.

Po několika kilometrech vstupuje cesta do údolí lemovaného nádhernými strmými skalami, na východě majestátním hřebenem Watzmannu a na západě hřebenem Hochkalteru. Už zezdola vzbuzují stěny a reliéfy značný respekt. Cesta či pěšina se chvílemi mění a následně volně přechází do otevřeného širokého údolí, po němž můžete de facto kráčet, kudy je libo, ale to spíše záleží, kolik je vody v řece – někdy je poměrně málo, jindy je celé dno údolí jedna velká řeka.

Okolo zajímavých staveb Wimbachschloss (937 m n.m.) postupujte dále, stále směrem jihozápad, dokud se údolí nezačne ohýbat více na východ, kousek za tímto „ohybem“ stojí krásná chata Wimbachgries Hütte (1327 m n.m.), která je skvělým útočištěm pro obědovou pauzu i v nepřízni počasí. Na severovýchodě od ní se tyčí konec hřebene Watzmannu, naopak hřeben Hochkalteru na západě je skvěle viditelný a chvíli budete přemýšlet, zda jste se neztratili někde v Indii v Hímálaji.

Po dobrém obědě na zdejší chatě máte na výběr buď poležet v klidu údolí u chaty, nebo se jít podívat asi kilometr či dva na konec údolí Wimbach až pod svahy krásných strmých vrcholků Hirschwiese (2114 m n.m.) či  Gr. Hunstod (2593 m n.m.). Pohled na sestupovou (či výstupovou) trasu do útrob Watzmannu na severní straně konce údolí je neskutečný a zdánlivě nekonečný. Neuvěříte vlastním očím! Toulat se na relativně opuštěném dnu mezi všemi němými a strnulými skalními velikány vydržíte určitě hodiny …

Stezka na konci údolí samozřejmě nekončí, stoupá vzhůru a přes sedlo sestupuje na druhou stranu k jezeru Königsee, ale tím už se výlet „za pohodou“ stává poněkud náročnější, a proto o tom třeba zase někdy jindy, z jiného směru.

Každá pohoda jednou končí…

Ať už se tedy půjdete na konci projít kamkoliv, jedno je jisté – musíte se vrátit stejnou cestou zpátky k autu do Wimbachu. Nezoufejte, tato cesta vás ani při zpátečních krocích neomrzí a i když zvolíte tuto návštěvu jako půldenní výlet nebo i celodenní, zážitků si odnesete spousty!

Ubytování a jídlo

Při hledání ubytování může být výhodné vyhnout se Berchtesgadenu jako centru oblasti. V nedalekém Inzellu vás rádi pohostí třeba Gästehaus Dufter nebo v nedalekém Ruhpoldingu – v Gästehausu Seehaus.

Wimbachgrieshütte

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Do Berchrtesgadenu se dostanete ze Salzburgu. Odtud směrem na Ramsau bei Berchtesgadenje a zhruba kilometr před vesničkou uvidíte po levé straně most a u něj autobusovou zastávku. Za mostem je pak parkoviště a zmiňovaná informační tabule.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Wimbachschloss - Wimbachgrieshütte

Další možnosti túr v okolí

Výstup na Grünstein procházkou i sportovním klettersteigem

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: