Túra k šesti jezerům nad Sv. Mořicem aneb šest modrých důvodů k výletu do hor
Treky

Túra k šesti jezerům nad Sv. Mořicem aneb šest modrých důvodů k výletu do hor

Ve švýcarském Svatém Mořici v krásném rozlehlém údolí Engadin je takové množství přírodních krás, že by byl hřích při krásném počasí zůstávat na jediném místě a žádnou z nich nenavštívit. My navíc víme o šesti důvodech vyrazit do přilehlých hor – Vodní chodník spojující šest horských jezer.

Alpy – Švýcarsko

Typ
1-denní, Okruh, Túra vhodná pro děti
Stát
Švýcarsko
Další státy
Švýcarsko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
červen, červenec, srpen, září
Délka
11 km
Nejvyšší bod
2662 m n. m.
Převýšení
650 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Krátká nenáročná, přesto hezká cesta k šesti modrým zrcadlům engadinské oblohy – tak je nazývána Vodní cesta na úpatí hory Piz Corvatsch.

Jak už to v horách bývá zvykem, k našemu cíli vede několik cest. Ta nejkratší cesta k jezerům vede z malého městeška Sils jihozápadně od Svatého Mořice. To leží na překrásném místě s fascinující scenérií. Nejenom že jej omývají dvě křišťálově čistá jezera Silvaplana a stejnomené Sils, ale na jih se táhne malebné a stále zelené údolí Fex, zařezávající se mezi štíty alpských vrcholků.

Toto místo působí na člověka velmi pozitivně a dodává mu notnou dávku energie i kreativních myšlenek. Důkazem jsou například velmi časté návštěvy zpěváka Davida Bowieho, který sem dodnes jezdí čerpat inspiraci ke svým skladbám. V minulosti sem jezdíval básník i filozof Friedrich Wilhelm Nietzsche.

Ze Silsu vás vyveze kabinová lanovka na Furtschellas až do nadmořské výšky 2313 m. Tady začíná 2,5km okruh kolem šesti jezer. Ta jsou výjimečná nejen svou krásou, ale také geologickým složením jejich podloží. Každé jezero je z geologického hlediska unikátní. Jejich jména jsou proto inspirována právě konkrétními druhy hornin. Cesta tvoří okruh a ten zvládnete v pohodě ujít za 2,5 hodiny. Náročnost není nikterak velká a tak můžete přibalit s sebou i své ratolesti.

Až sejdete zpět do údolí Engadin, můžete využít velkých vodních ploch obou jezer a z paluby lodě si pěkně vychutnat pohled na hory, jež vám celý den dělaly příjemnou společnost.

Ubytování a jídlo

pohostinství „La Chüdra“ na horní stanici lanovky ve Furtschellas

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Do Sils, neboli Sils Maria se dostanete autobusem či automobilem z jihu od Itálie, anebo z východu od Innsbrucku, či ze západu od Bernu/Zurichu.

Základní trasa

Sils - Furtschellas - okruh kolem jezer

Další možnosti túr v okolí

Výstupy na alpské čtyřtisícovky Bishorn a Combin de Valsorey, pro který byl motivátorem sám Ueli Steck

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: