HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Trekování na ostrově Tenerife s výstupem na Malou a Velkou Galu
Treky

Trekování na ostrově Tenerife s výstupem na Malou a Velkou Galu

Ostrov Tenerife je proslulý svými plážemi a hotelovými komplexy, ale pro pohorky je to stejně dobrý terén jako pro plavky a slunečníky.

Tenerife – Španělsko

Typ
2-denní, 1-denní
Stát
Španělsko
Další státy
Španělsko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
17 km
Nejvyšší bod
1316 m n. m.
Převýšení
1100 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Autobusem se přesouváme z NP Teide přes Puerto a Icod de los Vinos do vesničky Erjos. Projíždíme po severním pobřeží. Krajina je tu úplně jiná než jakou jsme viděli v okolí letiště a Los Cristianos na opačné straně ostrova. Tady na severu je všude spousta zeleně, vinice, kvetoucí ovocné sady…Z Erjosu směřujeme vavřínovými lesy na vrcholy Malá a Velká Gala. Popis trasy v knižním průvodci, jak se ukazuje záhy, je nepoužitelný. Trochu bloudíme ve spleti lesních cestiček, ale na kopce jsme došly. Dělíme se o svačinu se spoustou ne zrovna plachých ještěrek, za odměnu se nechaly alespoň vyfotit.

Dál pokračujeme zajímavou krajinou – na jedné straně hřebínku roste vavřínový les, druhé -slunečné – straně vévodí vzrostlé kaktusy a další teplomilné rostliny a květiny. Větrnou noc trávíme nad vesničkou Masca. Vichr lomcuje stanem, fouká tak, že jsme do rána téměř nic nenaspaly. Výsledkem řádění větru je navíc ohnutá tyč stanu.

Stejnojmenná soutěska – Barranco de Masca – je uváděna snad ve všech průvodcích jako typ na výlet. Takový přírodní magnet si nemůžeme nechat ujít! Jsme na to zvědavé. Cesta k moři trvá čtyři hodiny a představuje výškový rozdíl kolem 600 metrů. Krajina je krásná – pěšinka se kroutí dnem soutěsky, uzavřená mezi vysokými skalními stěnami, na některá místa se za celý den vůbec nedostanou sluneční paprsky. Barranca končí malou kamenitou pláží. Krása a proslulost místa je však vykoupena množstvím lidí, kteří do vesnice přijíždějí vlastními auty nebo v rámci zájezdů pořádaných místními cestovními kancelářemi a vydávají se do soutěsky. Takový nápor „civilizace“ snášíme po dost těžko.

Ubytování a jídlo

Altavista – chata

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém. Dále pak věci na spaní (stan, spacák, karimatka) a vaření (ešus, vařič, plynová kartuše atd.)

Přístup na začátek

letecky nebo trajektem z Tenerife anebo La Palma

Základní trasa

Erjos - Malá/Velká Gala - Masca - Barranco de Masca

Další možnosti túr v okolí

Trek ostrovem La Palma

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: