HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek ze Singalila Ridge přes Sandakphu

Celý trek je známý hlavně pro panoramatické výhledy na himalájské velikány. Zvláště pasáž po náhorní plošině, vedoucí přímo po tibetských hranicích, vás uchvátí výhledem například i naMakalu, Lhotse, Kangchenjungu i Everest.

Himálaj, West Sikkim – Indie

Stát
Indie
Další státy
Indie
Počet dní
8
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, duben, březen
Délka
89 km
Nejvyšší bod
3636 m n. m.
Převýšení
1650 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tento trek patří obtížnostně k jednodušším, je vhodný i pro méně zdatné trekaře (ačkoli se pohybujeme ve výšce nad 2500m, takže podcenění není na místě) či jako zpestření výletu trekařům mířícím na trasu do Guicha La. Celý trek je známý hlavně pro panoramatické výhledy na himalájské velikány. Zvláště pasáž po náhorní plošině, vedoucí přímo po tibetských hranicích, vás uchvátí výhledem například i na Makalu, Lhotse, Kangchenjungu i Everest.

Pokud si přivstanete pak výhledy na vycházející slunce za masou Everestu budou patřit k vašim nezapomenutelným zážitkům. Nevyhnete se samozřejmě ani úchvatné přírodě, skrz níž budete procházet a tak si připravte ke svému batohu baterky do fotoaparátu navíc. Dvoje. Trek se chodí jednosměrně, z koncového městečka Rimbiku se dostanete po silnici do Darjeelingu.

Ubytování a jídlo

buď vlastní nebo v po cestě dostatečné množství domků a chat poskytujících trekařům ubytování, nutno zajistit předem; pro jídlo platí to samé (vlastní rezerva samozřejmě nutností)

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, nutné oblečení a spacák do nízkých teplot, mačky a cepín nejsou třeba

Přístup na začátek

z Dillí či Kalkaty letadlem do Bagdogry nebo vlakem do New Jalpaiguri. Poté po silnici asi 90 km do Darjeelingu, odtud 30 km po silnici do Maneybhanjangu

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Maneybhanjang - Tonglu - Sandakphu - Phalut-Gorkhey - Ramam - Rimbik

Orientační rozpis po dnech

  1. Maneybhanjang-Tonglu
  2. Tonglu-Kalapokhari
  3. Kalapokhari-Sandakphu
  4. Sandakphu-Molley
  5. Molley-Phalut
  6. Phalut-Gorkhey
  7. Gorkhey-Ramam
  8. Ramam-Rimbik

Další možnosti túr v okolí

kombinace s trekem do Guicha La

Zkušenosti čtenářů

Jaroslav Staněk

Nutné si najmout průvodce. Buď přes agenturu např. v Darjeelingu, nebo přímo na začátku trasy v Maneybhanjang. Cena 1200 rupiií/ den. Bez průvodce není v současné době bohužel trek možný. Šli jsme to v dubnu 2017. Výhledy byly ale pouze po ránu, pak byl opar nebo mlha. Lepší doba z hlediska výhledů asi na podzim. Jinak trek pěkný, nenáročný, příjemná procházka.

Hana
Jaroslav Staněk:

Je možné si trek zkrátit nebo jít ho rychleji (například za 4 až 5 dní)?

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: