HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek z Asahi-dake Onsen do Tokachi-dake Onsen v NP Daisetsu-zan

Národní park Daisetsu-zan je součástí horského masivu, který leží uprostřed ostrova Hokkaido a je také zároveň největším parkem v Japonsku.

Yaku-shima – Japonsko

Stát
Japonsko
Další státy
Japonsko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec
Délka
55 km
Nejvyšší bod
2244 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Národní park Daisetsu-zan je součástí horského masivu, který leží uprostřed ostrova Hokkaido a je také zároveň největším parkem v Japonsku. Tento pětidenní trek je však určen pokročilejším trekařům, protože obsahuje i náročnější výstupy. A přesto, že jsou po cestě horské chaty, kde se můžete najíst, nebo přespat, je nutné míti sebou stan. Nejméně jednu noc, ke konci treku totiž budete muset přespat venku. Ještě začátkem července však místy leží sníh, takže je lepší vyrážet na trek spíš přes léto. Poslední den vašeho treku také půjdete přes 2 077m vysoký vulkán Tokachi-dake, který je stále řazen mezi aktivní.

Ubytování a jídlo

Je nutné mít sebou vlastní spacák a stan, protože budete muset přespávat venku. Začátkem treku však potkáte horské chaty, kde můžete v případě potřeby také spát. Vezměte si sebou i dostatek vlastního jídla a raději nespoléhejte na nákup v chatách. Také si sebou vezměte dostatek pitné vody, protože se v Japonsku moc nedoporučuje pít vodu z horských řek. I voda se dá ovšem koupit v horských chatách, takže žízní neumřete. Jen záleží na tom, kolik do svých výletů budete chtít investovat. Cena za litr vody se totiž ohybuje okolo 300 jenů, ale můžete to být samozřejmě i o něco víc, nebo míň podle místa.

Potřebné vybavení

Běžná trekingová výbava, spacák a stan, příp.moskytiéra, poku vyrazíte v letních měsících, popř. i filtr na vodu

Přístup na začátek

autobus z Asahikawe, Kamikawy

Přístup z konce

autobusy do Kami Furano

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Ne

Základní trasa

Onoaida Onsen – Yodogo-hinan-goya – Shintakatsuka-hinan-goya – Kusugawa

Orientační rozpis po dnech

  1. Asahi-dake Onsen – Kuro-dake-ishimuro (7-8km, 15km)
  2. Kuro-dake-ishimuro – Chubetsu-dake Hinan-goya (7-9km, 18km)
  3. Chubetsu-dake Hinan-goya – Minami-numa (5hod, 10km)
  4. Minami-numa – Biei Fuji Hinan-goya (9-10hod, 17km)
  5. Biei Fuji Hinan-goya – Tokachi-dake Onsen (8hod, 14km)

Zkušenosti čtenářů

Libor

Nevím, kde autorka vzala, že se tento trek jmenuje Yaku-Shima. To je ostrov úplně jinde. I ta základní trasa popisuje asi trek na Yakushimě.
To je teda rada nosit vodu na 5 dní s sebou, jako by to byla poušť. Nebo kupovat na chatách. Vodu stačí převařit nebo použít filtr či desinfekci. Nepil bych vodu snad jen tehdy, když potok teče sopečnými horninami bez vegetace. V orientačním rozpisu máte km místo hodin u 1. a 2. dne.
Šel jsem jen z Asahidake Onsen do Sounkyo Onsen, což je přechod sopečného hřebene na sever okolo Kurodake tj. o něco dále než ten uvedený 1. den. Dá se za pomoci lanovek stihnout i za 1 den a je vhodný i pro méně zkušené (za pomoci lanovek a za dobrého počasí). Šel jsem 2 dny a trochu jsem si to první den prodloužil okruhem směrem na západ (mj. přes přírodní onsen/mělká prohlubeň s termální vodou). Na vrchol Asahidake jsem vystoupil až ráno z tábořiště na jeho severním úpatí (přímá trasa vede přes vrchol od jihu). Voda byla u tábořiště ve 2. polovině července z potoka vytékajícího ze sněhového pole a později byl pramen.
Nechápu, že autorka nezmiňuje, že hlavní trasa 1. den vede přes aktivní sopku Asahidake, která je zároveň nejvyšší hora Hokkaida. Vypadá to, že tam nebyla. 1. den uvedeného treku je pravděpodobně nejzajímavější a nejkrásnější z celé trasy.

Nika

Zrovna jsme se vrátili z tohoto treku, díky za tip, neskutečná nádhera. Jen bych pár věcí mírně přidala nebo poupravila: 1.den z Adahidake: až budete na rozcestí, kde rovně vede ke Kurodake-ishimuro a doprava na Hakon-dake campsite, tak se raději vydejte doprava. Na tom tábořišti Kurodake-ishimuro chyběla voda na umytí, byla jen pitná/dešťová v barelu. Pro zpestření:Záchody 4, které se splachovaly nasucho jízdou na kole (!), co byly ve stejné místnosti (prostě jste 20x šlápli do pedálu a ono se to v tom záchodě pootočilo a bylo to). Stany – na určené ploše nešly zatlouct kolíky (měkká písčitá zem). Ale hlavně, při nástupu na 2.etapu do Chubetsu se budete značnou část cesty vracet. Jinak – dá se tam přespat i v chatě (omezená místa). 2. den v Hakondake kempu je chata a pěkný plácek. 3.den sedí a ta Minami-numa je krásný kemp s dostatečně velkýma plochama na postavení stanů, je to přímo u potoka, takže voda je po ruce. Super místo! 4.den: pokud byste chtěli vyrazit až do

Nika pokrač.

…až do Biei Fuji Hinan-Goya: buď vyrazte hodně brzy a nechte si na cestu 10 hodin a máknete si. Nebo to můžete udělat jako my (i tak to stačilo) a jít z Minami-numa pouze do kempu Futago-Ike. Kopců si užijete dost, ale hlavně takových vysokých keřovitých trav, kterými se budete doslova prodírat (hodiny), resp.je odhrnovat, jako byste plavali, abyste vůbec viděli na zem pod sebou. Zřejmě tudy nikdo moc nechodí, za celý den jsme tu nepotkali živáčka (jen z kraje etapy a pak v samém závěru). Futago -Ike nás zachránilo od smrti žízní, a to jsme ji každý měli 2.5 l (nestačilo). Futago-Ike leží pod horou Oputatotchike (a ta je ňamka). Voda je po Futago-Ike až za 4-5h za Biei Fuji Hinan-Goya (cca 0.5hod od kempu).Navíc jsme byli varováni, že potoky, které jsou napájeny z tajícího sněhu, zhruba v půli srpna vyschnou (jak sněhová pole v horách roztají), takže v této době byste nemohli doplnit na Futago-Ike vodu a museli byste táhnout snad 5l vody, což je značný opruz.5.etapu jsme šli z Futago-Ike do Tokachi chaty (cca 9 hodin, náročná túra, nastoupáno natěžko nejméně 1350m a i sestupy dají zabrat). 6.etapa je už jen cca 2.5 hodiny sestup od chaty pod Tokachi do Tokachi Onsenu na koupel. Jinak v chatě lze přespat ještě i tu 2.etapu po sestupu z Chubetsu-dake, je tam cca 12 míst. Celkově trek je přenádherný!!!!

Nika pokrač.pokrač.

Jo a omlouvám se za překlepy, má být Asahi-dake a Hakun-dake…to v té rychlosti, už mizím!

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: