Treky

Trek Wutaishan

Wu Tai Shan znamená v překladu něco jako hory pěti teras. Ty jsou na vrcholech pěti kopců v blízkém okolí městečka Tai Huai a lze na nich najít pět buddhistických klášterů.

Wutaishan – Čína

Stát
Čína
Další státy
Čína
Počet dní
3
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben
Délka
40 km
Nejvyšší bod
3058 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Wu Tai Shan znamená v překladu něco jako hory pěti teras. Ty jsou na vrcholech pěti kopců v blízkém okolí městečka Tai Huai a lze na nich najít pět buddhistických klášterů. Jde o turistickou oblast nepříliš vzdálenou od Pekingu a oblíbenou místními výletníky. Přestože na cizince téměř nenarazíte, koncentrace turistů je tedy obrovská.

Ovšem jen ve městečku a klášterech v něm a na jeho okraji (jsou jich asi dvě desítky). V okolních horách je to jiné, potkáte jenom sem tam nějakého mnicha putujícího od klášteru ke klášteru. A to i přesto, že na všechny vrcholy vede silnice (většinou nezpevněná). Je to v každém případě velká úleva oproti pobytu v jakémkoliv čínském městě. Hory jsou příjemné, zalesněné jen zřídka, potkáte hodně volně se pasoucích koní a krav. Kopce jsou většinou travnaté, takové větší Nízké Tatry. Trek není značený, ale cesta se dá dobře najít. Yedou Feng se dá bez potíží zdolat ztečí, dál už vede vždy cesta.

Ubytování a jídlo

Množství klášterů cestou může nabídnout vodu, jídlo i nocleh. Přijetí však není vždy vřelé, problém je i jazyková bariéra. Při troše dobré vůle ale dostanete, co potřebujete, byť za pár jüanů. Mimo kláštery není prakticky žádná voda, takže se v každém případě vyplatí nějakou vzít. Pozor, nejbližší banka, kde vám smění dolary, je v Datongu (250 km).

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, oblečení a spacák do nízkých teplot; mačky ani cepín nejsou třeba

Přístup na začátek

autobusem z Datongu (jižní autobusové nádraží Xinnan) do Tai Huai (na autobusu bude ale pravděpodobně napsáno Wutaishan – samozřejmě čínskými znaky); na mýtnici před Tai Huai se dá za 3 jüany koupit překvapivě kvalitní čínsko-anglická mapka oblasti

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

poplatek za vstup do oblasti 90 jüanů (studenti 45), platí se na mýtnici před Tai Huai

Základní trasa

Tai Huai – klášter Baohua – Yedou Feng (3058 m) – klášter Yanjiao – klášter Falei – klášter Jixiang – klášter Fenglin – Tai Huai

Orientační rozpis po dnech

  1. Tai Huai – Yedou Feng (3058 m)
  2. Yedou Feng (3058 m) – klášter Falei
  3. klášter Falei – Tai Huai

Další možnosti túr v okolí

lehký terén umožňuje jít prakticky kamkoliv

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: