HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek východní částí Cordillera Huayhuash

Trek probíhá pod východními svahy druhého nejvyššího pohoří Peru – Cordillery Huayhuash. Dramatický sestup z vrcholuSiula Grande se stal námětem k filmu „Pád do ticha“ (Touching the Void). Po cestě se prochází kolem několika nádherných jezer, ve kterých se zrcadlí zaledněné štíty včetně nejvyššího vrcholu Nevado Yerupaja (6635m).

Cordillera Huayhuash – Peru

Stát
Peru
Další státy
Peru
Počet dní
6
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben
Délka
110 km
Nejvyšší bod
4900 m n. m.
Převýšení
3500 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Trek probíhá pod východními svahy druhého nejvyššího pohoří Peru – Cordillery Huayhuash. Hlavní hřeben je dlouhý jen asi 30km, ale nachází se v něm několik šestitisícových vrcholů nejvyšší horolezecké obtížnosti. Dramatický sestup z vrcholu Siula Grande se stal námětem k filmu „Pád do ticha“ (Touching the Void). Většina treku je v rozmezí nadmořských výšek 4000 až 4500 metrů. Po cestě se prochází kolem několika nádherných jezer, ve kterých se zrcadlí zaledněné štíty včetně nejvyššího vrcholu Nevado Yerupaja (6635m).

Impozantní je i vrchol Jirishanca, přezívaný také peruánský Mattethorn. Poznámka: u opuštěné osady Huayhuash se cesta rozděluje – hlavní vede vpravo přes sedlo Carnicero, ale vyplatí se jít po levé, která směřuje k bezejmennému průsmyku vysokému asi 4900m a pak podél třech krásných jezer přímo pod hlavním hřebenem. Na hlavní cestu se napojuje opět u jezera Carhuacocha.

Ubytování a jídlo

je potřeba mít sebou stan a vzít si veškeré jídlo sebou

Potřebné vybavení

pevné boty, nutné oblečení a spacák do nízkých teplot

Přístup na začátek

autobus Lima – Cajatambo (asi 9 hodin jízdy)

Přístup z konce

stopem do města Huallanca (asi 40 km)

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Cajatambo – Lago Viconga – sedlo Portachuelo – Lago Carnicero – Lago Quesillacocha – Lago Carhuacocha – Lago Mitucocha – sedlo Cacanan – silnice do města Huallanca

Orientační rozpis po dnech

  1. Cajatambo – Lago Viconga
  2. Lago Viconga – sedlo Portachuelo
  3. sedlo Portachuelo – Lago Carnicero
  4. Lago Quesillacocha – Lago Carhuacocha
  5. Lago Mitucocha – sedlo Cacanan
  6. sedlo Cacanan – silnice do města Huallanca

Další možnosti túr v okolí

Za dalších 6 dní je možné dokončit kolem západní strany pohoří celý okruh a vrátit se zpět do Cajatamba.

Zkušenosti čtenářů

Jeff

povolení sice není potřeba, ale vesničané vybírají za průchod vesnicemi,takže ve finále na poplatcích vysolíte 25-30 USD, jídlo se dá koupit občas ve vesnicích/brambory,sýr/ co trekking peak Diablo Mundo???

Jirka Veselý

Chtěl by se někdo k nám letos v červnu připojit a projít s mezky celý tento trek ? Zn:V našich letech nehledáme krásnou upovídanou cestovatelku, ale další pohodový pár.

Michal
Jirka Veselý:

Ahoj Jirko,
chceme tenhle trek (idealne cely okruh) s pritelkyni v cervnu taky jit, tak se kdyztak ozvi (michalcermak85 at gmail.com) a treba se domluvime 😉
Michal

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: