HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Trek v ekvádorském NP Cajas – po stopách Inků
Treky

Trek v ekvádorském NP Cajas – po stopách Inků

  Trek kolem lagun Canutillos a Osohuaycu vede napříč parkem z téměř nejvyššího bodu k nejnižšímu, prochází přes kopce i přes les, kolem jezer i zbytků zdí inckých staveb.

Andy, Cordillera Occidental – Ekvádor

Typ
3-denní
Stát
Ekvádor
Další státy
Ekvádor
Počet dní
3
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, leden
Délka
25 km
Nejvyšší bod
4160 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

„Cajas“ by se dalo přeložit jako nádoby či nádrže. V ekvádorském národním parku Cajas je vodních ploch opravdu hodně. Mezi skalnatými kopci je rozeseto údajně 232 jezer větších než 10 hektarů a nesčetně menších jezírek, lagun, tůněk a močálů. Zajímavostí je, že parkem prochází rozvodí Atlantického a Tichého oceánu.

Národní park Cajas se nachází v nadmořské výšce přibližně 3.000 – 4.500 metrů. Povrch krajiny je porostlý hlavně trsy trav, mezi nimiž září žluté kvítky, ve vyšších polohách rostou kosodřeviny, v nižších polohách v ledovcových údolích lze narazit na mlžný prales. Mezi místními je v oblasti populární rybolov, během putování pustinou v nitru parku však s největší pravděpodobností nikoho nepotkáte. Nad krajem se často povaluje mlha, mraky a bývá nízká viditelnost, proto může být pro trekaře náročnější na orientaci.

Krajina je protkána pěšinami, značené stezky tady však nejsou. Napříč parkem vede i někdejší stezka Inků (zvaná ingaňan), což připomínají ruiny inckých zdí. Trek kolem lagun Canutillos a Osohuaycu vede napříč parkem z téměř nejvyššího bodu k nejnižšímu, prochází přes kopce i přes les, kolem jezer i zbytků zdí inckých staveb.

Ubytování a jídlo

je třeba mít stan a veškeré jídlo s sebou

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava

Přístup na začátek

taxi nebo autobus jedoucí z Cuency do Guayaquilu (nechat se vysadit na místě zvaném Tres Cruces; cca hodina jízdy)

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

poplatek 10 USD za vstup do parku (je vybírán u laguny Llaviaco na konci treku nebo u laguny Toreadora poblíž Tres Cruces)

Základní trasa

Tres Cruces – Laguna Larga – Laguna Luspa - Laguna Canutillos – Laguna Osohuaycu – Laguna Taitachugo – Laguna Llaviaco – silnice Cuenca-Guayaquil

Orientační rozpis po dnech

  1. Tres Cruces – laguna Canutillos
  2. laguna Canutillos – lagunaOsohuaycu
  3. lagunaOsohuaycu – silnice Cuenca-Guayaquil

Další možnosti túr v okolí

Park nabízí v podstatě nepřeberně možností toulek krajinou mezi jezírky

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: