HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Trek South Coast: putování po druhém nejoblíbenějším treku Tasmánie
Treky

Trek South Coast: putování po druhém nejoblíbenějším treku Tasmánie

Druhý nejoblíbenější delší trek v Tasmánii překvapí především svou rozmanitostí. Vyrazit se dá v každém ročním období, ačkoliv nejlepší je to od prosince do března, neboť v dalších obdobích hrozí nebezpečí povodní ,což může značně znepříjemnit brodění řek.

South west national park – Austrálie

Stát
Austrálie
Další státy
Austrálie
Počet dní
6
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
86 km
Nejvyšší bod
950 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Druhý nejoblíbenější delší trek v Tasmánii překvapí především svou rozmanitostí. Vyrazit se dá v každém ročním období, ačkoliv nejlepší je to od prosince do března, neboť v dalších obdobích hrozí nebezpečí povodní ,což může značně znepříjemnit brodění řek. Nebezpečí také hrozí v době přílivu a za rozbouřeného moře a to především na nejvýchodnějším konci Granite Beach, kde je nutné překonat útesy.

Příslibem dobrodružství je už přístup k treku sám o sobě, jehož je třeba dosáhnout letem malým dvou až pětimístným letadélkem z Hobartu, neboť do Melalucy nevede jiná přístupová cesta. Letecké společnosti operují převážně v období od prosince do března. Další perličkou je překonání New River Lagoon, kde je připraven jeden člun na kařdém břehu řeky. Neméně zajímavý je i přechod Ironbound range, což je také fyzicky nejnáročnější část treku.

Podle hesla komu na Tasmánii nepršelo tak tam ani nebyl je potřeba se připravit na úseky bažin a všudypřítomné a hlavně stále hladové pijavice. Trek je spíše středně náročný a to především za nepřízně počasí. Krajina je proměnlivá, z planin s nízkým porostem vás cesta zavede přes deštný prales plný obrovských kapraďovníků, gumovníků a paperbarků přes překrásné pláže, kde jedinou společností je Vám nekončící oceán a hejna racků , dále pak do hor s neuvěřitelnými výhledy, obzvláště, když si uvědomíte, že ty malé neobydlené ostrůvky a neskutečná masa vody je to poslední, co vás dělí od Antarktidy.

Ubytování a jídlo

Všechno pěkně s sebou a na zádech, žádné obydlené oblasti na trase nehrozí, pokud budete mít štěstí tak jediní savci, které potkáte budou klokani a jim podobní.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, určitě oceníte goretexy a vše co je opravdu nepromokavé a odolné vůči agresivnímu bahnu

Přístup na začátek

Hobart (Cambridge letiště) do Melaleucy

Přístup z konce

z Coocle creeku autobusem či stopem

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ano v rámci vstupného do parků Tasmánie, záleží na délce pobytu

Základní trasa

Melaleuca - Cox Bight – Louisa River – Deadmans Bay-Osmiridium Beach – Surprise Bay – Granite Beach – South Cape Rivulet – Cockle Creek

Orientační rozpis po dnech

  1. Melaleluca – Cox Bight
  2. Cox Bight – Louisa River
  3. Louisa River – Deadmans Bay
  4. Deadmans Bay – Granite Beach
  5. Granite Beach – South Cape Rivulet
  6. South Cape Rivulet – Coocle creek

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: