HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek Simienským pohořím

Simien mountains je nejvyšší Etiopské pohoří. Nalézá se zde nejvyšší vrchol Etiopie Ras Dashen. Pohoří protíná východo-africký příkop, který zde tvoří nádherné strmé a hluboké kaňony. Mimo fantastických horských scenérií je možné zde vidět několik endemických druhů živočichů.

Simien Mountains – Etiopie

Stát
Etiopie
Další státy
Etiopie
Počet dní
5
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen
Délka
50 km
Nejvyšší bod
4400 m n. m.
Převýšení
1500 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Simien mountains je nejvyšší Etiopské pohoří. Nalézá se zde nejvyšší vrchol Etiopie Ras Dashen. Pohoří protíná východo-africký příkop, který zde tvoří nádherné strmé a hluboké kaňony. Naštěstí většina cest vede po hřebenech hor, a tak není nutné do těchto kaňonů sestupovat.Mimo fantastických horských scenérií je možné zde vidět několik endemických druhů živočichů. Celkem častá jsou stáda opic Gelada Baboon, vzácnější je kozoroh a Etiopského vlka pravděpodobně ani neuvidíte.

Hodně častý je výskyt druhu havrana (zvlášť v okolí kempů – pozor občas krade jídlo) a je možné pozorovat i různé dravé ptáky. Hory jsou porostlé travou, občas neprostupným houštím nízkých stromů a častý je porost lobéliemi. Značení tu nenajdete žádné, pro vstup do hor sebou musíte mít povině průvodce a strážce (které musíte zaplatit). Počasí je obvykle slunečné (v období sucha v říjnu – prosinci), přes den je teplota okolo 25 stupňů, v noci může i mrznout.

Ubytování a jídlo

Ubytování ve stanech v kempech (Gich, Chenek). Jídlo s sebou, např. v Gich je možné od vesničanů koupit vajíčka nebo slepici (živou). Voda desinfikovaná z nemnoha povrchových zdrojů.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, spacák do teplot okolo 0oC, mačky a cepín nejsou třeba

Přístup na začátek

ideálně pronajmuté auto

Přístup z konce

ideálně pronajmuté auto

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ano, vstup do národního parku (zároveň je povinné zaplatit místa na stan, průvodce a strážce - počet záleží na velikosti skupiny; vše se platí na správě NP v Debarku)

Základní trasa

Sankabar - Gich Kemp - Imet Gogo - Chenek - Bwahit

Orientační rozpis po dnech

  1. Sankabar – Gich
  2. Gich – Imet Gogo – Gich
  3. Gich – Chenek
  4. Chenek – Bwahit
  5. návrat + Sankabar – okraj NP

Další možnosti túr v okolí

výstup na nejvyšší horu Etiopie Ras Dashen

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Honza

Pojedu do Etiopie v březnu (6.-28.)je možné absolvovat trek v tomto období?
Díky Honza

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: