HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek pohořím Rwenzori

Trek se nachází v oblasti pohoří Rwenzori. Nejvyšším bodem je chata Elena, ale pokud budete chtít, můžete trek rozšířit o den a vylézt na 3. nejvyšší bod v Africe – Margherita.

Rwenzori – Uganda

Stát
Uganda
Další státy
Uganda
Počet dní
7
Vhodné měsíce
prosinec, září, srpen, červenec, červen, květen, únor, leden
Délka
48 km
Nejvyšší bod
4540 m n. m.
Převýšení
5690 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
UIAA I

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tento trek spadá do kategorie náročnějších treků. Je sedmidenní a nachází se v oblasti pohoří Rwenzori. Nejvyšším bodem je chata Elena, ale pokud budete chtít, můžete trek rozšířit o den a vylézt na 3. nejvyšší bod v Africe – Margherita. Musíte se však nejdříve několik dnů velice dobře aklimatizovat. Trek končí a začíná v malé vesničce  Nyakalengii, ležící v nadmořské výšce okolo 1500m.

Postupně budete stoupat až do výšky 4 540m. Ne každý den budete muset spát ve stanu, ale doporučuje se ho sebou vzít pro všechny případy. Například chata Nyabitaba, kam dorazíte hned první den skýtá velmi dobré podmínky – je zde místo pro 20 lidí, záchod i voda z kohoutu.

Ubytování a jídlo

Je nutné mít sebou vlastní spacák, stan, dostatek jídla a vody. Jídlo však můžete nakoupit první den v Nyakalengii, kde je malý obchůdek. Vodu mějte sebou, ale bude možné ji vzít i v některých chatách. Mějte ale raději vždy dost litrů do zásoby.

Potřebné vybavení

dobré trekingové vybavení, spacák, stan

Přístup na začátek

minibus z města Kasese

Základní trasa

Nyakalengija – chata Nyabitaba – chata John Matte – chata Bujuku – chata Kitandara a chata Elena – chata Guy Yeoman – chata Nyabitaba - Nyakalegija

Orientační rozpis po dnech

  1. Nyakalengija – chata Nyabitaba (10km, 4-5hod, převýšení 1000m)
  2. chata Nyabitaba – chata John Matte (7km, 5-6hod, převýšení 700m)
  3. chata John Matte – chata Bujuku (6km, 5-6hod, převýšení 630m)
  4. chata Bujuku – chata Kitandara a chata Elena (4km, 5-6hod, převýšení 390m, klesání 340m)
  5. chata Kitandara a chata Elena – chata Guy Yeoman (5km, 5-6hod, převýšení 250m, klesání 830m)
  6. chata Guy Yeoman – chata Nyabitaba (6km, 4-5hod, klesání 800m)
  7. chata Nyabitaba – Nyakalegija (10km, 3hod, klesání 1000m)

Další možnosti túr v okolí

vrchol Margherita

Zkušenosti čtenářů

Dany

A byla autorka na treku, ktery popisuje?
Ja ano a prozil jinak. Predne: veskere vybaveni lze pujcit na miste (solidni kvalita) a pokud planujete Margaretu (jako vetsina navstevniku, co za trek nemaly penize da), tak cepiny a macky urcite uzijete. Nevim, co autorka ma na mysli jako uvadenou aklimatizaci, volny pohyb je v rezervaci prisne zakazan, je povolena jen jedna trasa (+ vystupy na kopce) a vse jen za drahy permit a prisne v doprovodu strazcu. Bezna doba treku i s vystupem na nejvyssi horu je 7 dni- tomu, co uvadi autorka jako 4. a 5. den treku nerozumim a pochybuji, ze ona to takhle sla. Autorka zapomela taky uvest kolik trek stoji a kde se povoleni vyrizuje, nebo alespon kontakt na web, kde vsechny potrebne informace jsou uvedeny. Stan jsme nepotrebovali, ani nemeli na treku s sebou a litry vody taky netahali. Jidlo bych rovnez doporučil koupit urcite jinde nez Nyakalengii, jak autorka uvadi.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: