Trek pohořím Apolobamby
Treky

Trek pohořím Apolobamby

Nádherný trek v téměř opuštěné přírodě je určen jen pro velmi zkušené trekaře. Obtížná je zejména orientace, ale také velké převýšení a pohyb v drsném a chladném klimatu vysokých hor. V roce 1990 byla vyhlášena v pohoří Apolobamby Přírodní chráněná oblast Apolobamby.

Cordillera Apolobamba – Bolívie

Stát
Bolívie
Další státy
Bolívie
Počet dní
5
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben
Délka
115 km
Nejvyšší bod
5060 m n. m.
Převýšení
3000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Podrobný popis

Nádherný trek v téměř opuštěné přírodě je určen jen pro velmi zkušené trekaře. Obtížná je zejména orientace, ale také velké převýšení a pohyb v drsném a chladném klimatu vysokých hor. V roce 1990 byla vyhlášena v pohoří Apolobamby Přírodní chráněná oblast Apolobamby. Ve výchozím městečku Lagunillas lze k přespání využít jednoduchou ubytovnu. Rozhodně zde doporučujeme navštívit malé muzeum věnované domorodým Indiánům Kallawayas, kteří jsou proslulí svými medicínskými znalostmi.

Kulturní dědictví těchto lidí je od roku 2003 zahrnuto na seznam UNESCA. V muzeu se dá také ofotit schématická mapa treku, která je pří cestě velmi užitečná. Žádné jiné mapy této oblasti totiž nejsou. Nelze také mnoho počítat s radami od místních, stezky nejsou mnoho používány. Ve vesnici si lze po domluvě pronajmout muly a průvodce. Trasa je vedena nádhernou krajinou většinou ve výškách nad 4000 m. Předchozí aklimatizace je nezbytná. Postupně se přechází pět vysokých sedel, kde se dá sáhnout na sníh a ze kterých lze pozorovat překrásné sněhovo-ledovcové vrcholy nejen Cordillery Apolobamby, ale i Cordillery Real.

Navštíví se hornické vesnice Viscachani a Sunchulli, kde se těží zlato v primitivních podmínkách. Z fauny je možno lehce spatřit lamy, alpaky, viscače, při troše štěstí i kondory. Městečko Pelechuco disponuje jednoduchými hotýlky, restauracemi i obchody. Autobus do La Pazu odjíždí v brzkých ranních hodinách a za velkého mrazu (všechna okna autobusu byla celá zamrzlá) stojí hodinu na trhu na hranicích s Peru.

Ubytování a jídlo

je potřeba mít sebou stan a vzít si veškeré jídlo s sebou

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, spacák a oblečení do mrazu, opalovací krém, klobouk, dezinfekce pitné vody

Přístup na začátek

autobusem z La Pazu do městečka Lagunillas

Přístup z konce

návrat z městečka Pelechuco autobusem do La Pazu

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Lagunillas – Curva – Jatunpampa – Průsmyk Apacheta de Muro Qarqa (4 700 m) – Incacancha – Průsmyk Apacheta de Mil Curvas (4 800 m) – Viscachani – Průsmyk Apacheta de Viscachani (4 900 m) – Sunchulli – Průsmyk Apacheta de Sunchulli (5 060 m) – Piedra Grande – Illo Illo – Průsmyk Apacheta Keansani (4 900 m) - Pelechuco

Orientační rozpis po dnech

  1. Lagunillas – Jatunpampa
  2. Jatunpampa – Incacancha
  3. Incacancha – Sunchulli
  4. Sunchulli – Illo Illo
  5. Illo Illo – Pelechuco

Další možnosti túr v okolí

v oblasti je velké množství dalších cest využívaných domorodci, nicméně nejsou zmapovány, jiný treking je velmi omezující i z důvodu téměř neexistující veřejné dopravy

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: