Trek pod Mt. Robson po Berg Lake trail
Treky

Trek pod Mt. Robson po Berg Lake trail

Jedním z nejkrásnějších treků v kanadských Rockies je ten pod Mount Robson. Dvoudenní trek vede majestátním údolím, okolo krásných jezer a vysokých vodopádů.

Skalisté hory/Rockies – Kanada

Typ
1-denní, 2-denní
Stát
Kanada
Další státy
Kanada
Počet dní
2
Vhodné měsíce
červenec, srpen, září
Délka
40 km
Nejvyšší bod
1646 m n. m.
Převýšení
800 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Jedná se o poměrně náročný trek, který začínáme ráno na parkovišti u Robson River. Podél řeky stoupáme k Kinney Lake, které obcházíme a pokračujeme do údolí Tisíců vodopádů. Třikrát po můstcích přejdeme řeku Robson a jsme pod prvním vodopádem – White Falls.

Stezka příkře stoupá okolo dalších vodopádů, ale ten nejhezčí si necháváme na zpáteční cestu. Pak cesta pokračuje širokým údolím proti proudu řeky Robson. Nádherná příroda evokuje indiánské příběhy, které známe z dětství. V případě, že budete mít štěstí, můžete potkat i rodinku černých medvědů baribalů.

Mt. Robson, Rockies, Kanada
Mt. Robson, Rockies, Kanada

Cesta lemovaná nádhernými pohledy rychle ubíhá a jsme na břehu Berg Lake. Obejdeme jezero, abychom se přiblížili k ledovci. Tady je pravý čas na občerstvení a nezbytné fotky.

I když se trasa dá zvládnout s vypětím sil za jediný den, kvůli délce většina lidí rozdělí trek aspoň na dva dny s přespáním na jednom ze sedmi kempů na trase (rezervace nutná!). Tři už jsme minuli, přímo u břehů Berg Lake najdeme dva: na jihozápadním cípu kemp Marmot a na severozápadě Berg Lake, kilometr za Berg Lake leží kemp Rearguard a dva kilometry je to od jezera k Robson Pass Campground.

Ani se nám nechce zpět, ale čeká nás dlouhá cesta…. Při zpáteční cestě nás ještě čeká odbočka k majestátnímu Emperor Falls. Masy studené vody se řítí z vysoké skály, super zážitek. A my pokračujeme v sestupu do Valley of a Thousand Falls a kolem Kinney Lake, abychom za světla byli u aut. Byl to náročný, ale krásnými zážitky z nádherné přírody kanadských Rockies naplněný den.

Valley of Thousand Falls, Rockies, Kanada
Valley of Thousand Falls, Rockies, Kanada

Ubytování a jídlo

Spaní v jednom ze sedmi kempů na trase Berg Lake Trail je potřeba rezervovat dostatečně dopředu, cena je 10 kanadských dolarů na osobu (r. 2020). Rezervační systém se před novou sezonou otvírá 1. října. V kempech je uzamykatelná skříňka na potraviny proti medvědům, latrína a umyvadlo. Rozdělávat otevřený oheň je zakázáno. Před nástupem na trek je potřeba si vyzvednou povolení ke kempování v Mount Robson Visitor Centre. Více zde:  http://www.env.gov.bc.ca/bcparks/explore/parkpgs/mt_robson/berg.html

Kempy:

 • Kinney Lake
 • Whitehorn
 • Emperor Falls
 • Marmot
 • Berg Lake
 • Rearguard
 • Robson Pass

Jídlo a nápoje s sebou

Potřebné vybavení

klasické vybavení na vysokohorskou túru

Přístup na začátek

parkoviště u Robson River

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Na jednodenní výlet není potřeba žádné povolení. Povolení ke kempování stojí 10 kanadských dolarů na osobu a je potřeba si ho rezervovat dostatečně dopředu (více viz, odstavec spaní). Více zde:  http://www.env.gov.bc.ca/bcparks/explore/parkpgs/mt_robson/berg.html

Základní trasa

Robson River - Kinney Lake - Valley of Thousand Falls - Berg Lake a zpět

Další možnosti túr v okolí

 • Kinney Lake Trail (2.5 h, tam i zpět): Kratší varianta z parkoviště ke Kinney Lake
 • Hargreaves Lake Route (1/2 dne): Z kempu Marmot u Berg Lake, trasa stoupá k jezeru a ledovci Hargreaves. Od vyhlídky trasa pokračuje a křižuje Toboggan Falls Route směrem do Mumm Basin.
 • Toboggan Falls Route (2 h, tam i zpět): Od začátku stezky u mostu přes Toboggan Creek u kempu Berg Lake stoupá trasa k vodopádu Toboggan Falls. Trasa křižuje trasy k Hargreaves Lake a do Mumm Basin.
 • Mumm Basin Route (1/2 dne): Strmá pěšinka vede k vyhlídkám na horská jezera a ledovce. Trasa vede buď z kempu Berg Lake nebo Robson Pass.
 • Snowbird Pass Route (1 den, 22 km, uzavřeno v květnu a červnu): Náročná trasa nabízí úchvatné výhledy na Mt, Robson. Start je u kempu Rearguard, trasa sleduje řeku Robson a pak stoupá k moréně ledovce Robson, odkud se přes horskou louku dostaneme do sedla Snowbird Pass.
 • Moose River Route (7 dní, 105 km): Náročná trasa pro zkušené horaly s dobrým vybavením. Na trase se brodí řeky a je orientačně náročná.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: