HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek po ledovcích Kennicott, Gates a Root

Většina času se na tomto treku tráví na ledovcích. Ledovec Kennicott má přes 30 km na délku a asi 3 km na šířku. Jeho hlavním zdrojem je téměř pětitisícový vrchol Mt. Blackburn. Cestou po něm je možné obdivovat různé ledovcové útvary, modré potůčky a jezírka. Nejkrásnější je v místech, kde pozvolna přechází v ledopád (poblíž tzv. Packsaddle Island).

Wrangell-St.Elias – USA

Stát
USA
Další státy
USA
Počet dní
6
Vhodné měsíce
srpen, červenec, červen
Délka
70 km
Nejvyšší bod
2047 m n. m.
Převýšení
3000 m
Ledovec / sněhová pole
ano
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Většina času se na tomto treku tráví na ledovcích. Ledovec Kennicott má přes 30 km na délku a asi 3 km na šířku. Jeho hlavním zdrojem je téměř pětitisícový vrchol Mt. Blackburn. Cestou po něm je možné obdivovat různé ledovcové útvary, modré potůčky a jezírka. Nejkrásnější je v místech, kde pozvolna přechází v ledopád (poblíž tzv. Packsaddle Island). Impozantní je také ledopád Stairway Icefall, pod který se dá dojít po ledovci Root.

Výstup na Donoho Peak není technicky náročný, ale v horní části je strmé suťovisko, na kterém je třeba dávat pozor – hodí se turistické hole.Výhled z vrcholu je fantastický. Je z něj vidět i nejvyšší kanadská hora Mt. Logan. Kromě několika kilometrů za Kennicottem nejsou nikde žádné stezky. V oblasti pod Donoho Peakem jsou téměř neznatelné stezky, které rychle zarůstají všudypřítomným křovím. Kromě malé oblasti okolo Kennicottu s největší pravděpodobností nepotkáte žádné turisty.

Ubytování a jídlo

je potřeba mít sebou stan a vzít si veškeré jídlo sebou

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, mačky a cepín, nutné oblečení a spacák do nízkých teplot, GPS

Přístup na začátek

Z hlavní silnice Richardson Highway je to ještě asi 100 km po McCarthy Road do McCarthy a pak „shuttle busem“ do Kennicottu.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Kennicott – ledovec Root (přechod) – Donoho Peak (2047m) – ledovec Kennicott (dvoudenní pochod po ledovci) – ledovec Gates (přechod) – hřeben severně od Donoho Peaku – ledovec Root – ledopád Stairway Icefall - Kennicott

Orientační rozpis po dnech

  1. Kennicott – ledovec Root (přechod)
  2. Donoho Peak (2047m) – ledovec Kennicott (dvoudenní pochod po ledovci)
  3. ledovec Kennicott (dvoudenní pochod po ledovci)
  4. ledovec Kennicott (dvoudenní pochod po ledovci)
  5. ledovec Gates (přechod) – hřeben severně od Donoho Peaku
  6. ledovec Root – ledopád Stairway Icefall – Kennicott

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: