Trek po ledovci Baltoro ke K2
Treky

Trek po ledovci Baltoro ke K2

Tento náročný trek vede samým srdcem Kárakorámu.Trek nás zavede do jednoho z nejzajímavějších míst na světě. Snad nikde jinde není možno během tak krátké doby vidět tolik nádherných vrcholů pohromadě.

Karakoram – Pákistán

Stát
Pákistán
Další státy
Pákistán
Počet dní
8
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen
Délka
80 km
Nejvyšší bod
4956 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ano
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tento náročný trek vede samým srdcem Kárakorámu.Trek nás zavede do jednoho z nejzajímavějších míst na světě. Snad nikde jinde není možno během tak krátké doby vidět tolik nádherných vrcholů pohromadě. Trek končí pod druhou nejvyšší horou světa K2. Z Askole vede trasa podél řeky až k úpatí Baltóro ledovce.

Další cesta pokračuje po ledovci, který je pokryt kamením. Po něm se jde asi 45 km až pod úbočí hřebene Broad Peaku. Vlevo se otevírá pohled na hřeben K2. Po přechodu na ledovec Godwin-Austen a jedno až dvoudenním pochodu lze dosáhnout základního tábora K2 ve výšce 4956. Cestou se nám naskýtají pohledy na Trango Tower, Broad Peak, Gasherbrun I a II, Uli Biaho, Cathedral,… Pro náročnost tohoto treku je potřeba být dobře fyzicky připraven.

Ubytování a jídlo

stan a jídlo s sebou

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, nutné oblečení a spacák do nízkých teplot, mačky a cepín nejsou třeba

Přístup na začátek

Z Rawalpindi do Skardu letecky ,autem, autobusem, ze Skardu do Askole Village jeepem

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ano

Základní trasa

Askole - Jhullah - Barduma – Piayu – Liliwa – Urdukass – Goro – Concordia - K2 base camp

Orientační rozpis po dnech

  1. Skardu – Askole
  2. Askole – Jhullah
  3. Jhullah – Barduma
  4. Barduma – Piayu
  5. Piayu – Liliwa
  6. Liliwa – Urdukass
  7. Urdukass – Goro
  8. Goro – Concordia
  9. Concordia – K2 base camp

Další možnosti túr v okolí

Broad Peak base camp, Gasherbrum base camp

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Josef

Kdo by měl zájem mohu vřele doporučit a dát kontakt na příjemného guida a průvodce se kterým jsme trek absolvovali a nic pro něho nebyl problem.Fotky na http://picasaweb.google.com/pepekforman/PakistanTrekingPodDruhouNejvyssiHoruSvetaK2#

Josef

Pro velky zajem pišu podrobnosti: Adresa na cestovku se kterou jsme tam byli je sa***********@ya***.com , je to cestovka která zajišťovala výstup v témže roce České horolezecké expedici kdy vylezl na vrchol K2 Libor Uher. Cena byla v roce 2007 pro nás 53OUSdol což zahrnovalo: Cestu na letiště a zpět v Islamabadu, dále 8 noclehů v hotelech, dopravu klimatizovanou dodávkou z Islamabadu do Skardu, džíp do hor ze Skardu a zpet a služby průvodce který je pro trek nezbytný.Ve Skardu možno najmout nosiče jejichž cena se tehdy pohybovala zhruba 100Kč na den kdy nosič nesl 2OKg.Program do Hunzy a pod Nanga Parbat a doprava zpět do Islamabadu byl individuální.Další kontakt je na našeho průvodce ra****************@ya***.com který je výborný člověk a nyní si založil vlastní cestovku, je ze Skardu a může vám též poskytnout stejné služby .Celá měsíční cesta nás vyšla na 42000, z toho letenka 19000.Mohu vřele doporučit, Pakistan je výborná země, novinářům nevěřte!!!

Karel

Ahoj Josefe , máš moc pěkný fotky.
My jsme šli tento trek minulý rok v srpnu.
Několik fotem mám i na http://www.fotosvet.estranky.cz

Peter

Ahoj,

Chcem tu podakovat za tento typ,nakolko sme ho vyuzili a musim napisat ze naozaj tento sprievodca bol skveli-mali sme moznost porovnat s druhou skupinou.Naozaj jeho pristup bol super,nic problem,vsade plno znamich,vsetko vybavil,pohoda,plno zabavi, zobral nas k sebe domov-2 noci v Skardu,starali sa o nas ,riesili nase poziadavky-vylety,…a samozrejme nas patricne hostili ako sa patri,no super.A plno ineho.
Keby neaky dotaz tak mozte napisat.

Josef

Ahoj, Peter nademnou myslel samozřejmě našeho průvodce Muhamada Ali Razu který mu na mé doporučení trek zorganizoval. Jeho adresa je stále ra****************@ya***.com a jeho cestovka stále funguje. Takže kdo se nebojí Pakistanu a lákají ho zdejší hory, napište Razovi. Sám začínám vážně uvažovat že bych se tam ještě jednou podíval i když mám na světě ještě spoustu jiných bílých míst !!!

Eva

Ahoj všem horalům.
V srpnu 2011 jsme šli Baltoro trek s Razou a jeho bratrem Anisem, natrefili jsme na ně na webu čirou náhodou,aniž bychom viděli doporučení Josefa. Mohu potvrdit skvělé reference na jejich cestovku po horách Pákistánu, perfektní organizace, všechno klapalo, nosiči bez problémů, dobré jídlo a skvělá zábava s celou partou. Akorát počasí se dopředu objednat nedá. Vřele doporučuji všem, kdo se ke K2 chystá, si pročíst jejich stránky na http://www.karakoramadventureholidays.com a případně se s nimi zkontaktovat.

Luboš Dočekal

ahoj, předpokládám, že K2 nepatří ještě Německu…

Martin

Ahoj,
je zde někdo, kdo by uvažoval o celém treku pod K2, přes Ghondoghoro La, bez průvodce, bez nosičů na léto 2016?
Kdyby se někdo našel, tak dejte vědět na mail: po******@se****.cz
Martin

Richard
Martin:

Bez průvodce to nejde, nepustí tě do národního parku. Bez agentury to bohužel nejde…

Tomas

Ahoj, rádi bychom se připojili k letní expedici 2016 na některou karakoramskou osmu jako hobiti (trekaři). Rádi poskytneme naši součinnost a podporu zj. organizační (např. komplikované zařízení víz do Pakistánu) a sdílení finančních nákladů. Jsme dva (38+37 let, muž a žena), zkušenosti z treků > 5.000 m n.m. v oblasti Kavkazu, Malého Tibetu, Nepálu. Naším cílem je Baltoro/Gondogoro la trek s návštěvou 3 BC (K2, BP, Gash.) s předchodem přes Gondogoro la do Hushe a posléze okružní trek kolem Nanga Parbat (cílem je vidět Diamírskou i Rupálskou stěnu). Jednu cestu z/do Islamabadu bychom rádi absolvovali letecky, druhou cestu pak po zemi po Karakoram highway. V případě, že nenalezneme spřízněné horolezecké duše, rád bych dal dohromady malou max. 6-tičlennou trekařskou výpravu ve výše uvedeném termínu na oba avizované treky za účelem vzájemné podpory organizační, finanční, psychické, fyzické … :-). Délka pobytu cca 35 dní v 7/2015. Těším se na Vaše reakce. Kontakt to***@se****.cz

Tomas
Tomas:

samozřejmě 7/2016. 🙂

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: