HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek okolo jezera Waikaremoana

Národní park Te Urewea byl založen roku 1954 a je známý díky svým četným jezerům a rozsáhlým lesním porostům. Nachází se na Severním ostrově Nového Zélandu, mezi Bay of Plenty a Hawke\\\\\\\’s Bay.

NP Te Urewera (oblast Aniwaniwa) – Nový Zéland

Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
3
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
46 km
Nejvyšší bod
1180 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Národní park Te Urewea byl založen roku 1954 a je známý díky svým četným jezerům a rozsáhlým lesním porostům. Nachází se na Severním ostrově Nového Zélandu, mezi Bay of Plenty a Hawke’s Bay. Nejbližšími městy jsou Whakatane, Murupara and Wairoa. Te Urewera je také unikátní tím, že zde žijí všechny původní druhy lesních ptáků Severního ostrova (s výjimkou chřástala weka).

Trek kolem jezera Waikaremoana prochází jihozápadní částí národního parku Te Urewera. Patří k novozélandským Great Walks. Velká část trasy je vedena podél břehů jezera. Stezka prochází různorodou krajinou s mnoha typy vegetace: horským bukovým lesem u Panekire Bluffs a hustým deštným lesem v nižších částech treku. Dominantním druhem vegetace je převážně podokarpový les. Nepříliš náročný a dobře udržovaný trek nabízí nádherné scenérie a v létě mnoho příležitostí ke koupání v čistých vodách jezera. Stezka je využívána po celý rok. Počasí je velmi proměnlivé, i v letních měsících může dojít k prudkému poklesu teplot.

Ubytování a jídlo

ubytování v chatách nebo na tábořištích udržovanými DOC (Department of Conservation), na obojí je povinná rezervace a zakoupení Great Walk Ticket předem.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava

Přístup na začátek

Přístupné po silnici číslo 38 spojující Rotorua s východním pobřežím (Wairoa). Z ní odbočují boční silničky k začátku treku a kempům.

Přístup z konce

Stejně jako začátek.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Ne (ale celoročně zde platí povinná rezervace ubytování)

Základní trasa

Onepoto - Panekire Hut - Waiopaoa Hut - Marauiti Hut - Waiharuru Hut - Whanganui Hut - Hopuruahine

Orientační rozpis po dnech

  1. Onepoto – Panekire Hut
  2. Panekire Hut – Marauiti Hut
  3. Marauiti Hut – Hopuruahine

Další možnosti túr v okolí

Odbočka k vodopádům Korokoro Falls (mezi Waiopaoa Hut a Korokoro Campsite). Jedním směrem asi 30 minut.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: