Trek Národním parkem Tsitsikamma
Treky

Trek Národním parkem Tsitsikamma

Trek po stopách vydry kapské patří mezi nejlepší v celé Africe. Pěší túra přes nízké,ale četné a strmé kopce, nad vlnami rozbouřeného Indického oceánu. Celá trasa připravuje překrásnou a rozmanitou pobřežní i vnitrozemskou faunu i flóru; ve vodách rozbouřeného Indického oceánu je možné pozorovat delfíny a velryby.

Tsitsikamma – Jihoafrická republika

Typ
4-6 denní
Stát
Jihoafrická republika
Další státy
Jihoafrická republika
Počet dní
5
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, březen, únor, leden
Délka
43 km
Nejvyšší bod
300 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Trek po stopách vydry kapské patří mezi nejlepší v celé Africe. Park Tsitsikamma leží na jižním pobřeží Jihoafrické republiky, mezi městy Knysna a Porth Elizabeth. Trek je koncipován jako pěší túra přes nízké,ale četné a strmé kopce, nad vlnami rozbouřeného Indického oceánu. Celá trasa připravuje překrásnou a rozmanitou pobřežní i vnitrozemskou faunu i flóru; ve vodách rozbouřeného Indického oceánu je možné pozorovat delfíny a velryby.

Túra je rozdělena do pěti dnů, konec každodenní části je u dvou srubů k noclehu – max pro 6 lidí každý. Během treku je nutné velmi často brodit řeky vlévající se do oceánu a zdolat několik nižších skalisek. Trek je zpoplatněn a pro účast je povinná rezervace u South Afriacan National Parks.

Ubytování a jídlo

Na trase jsou pro každou noc 2 chatky, každá se 6ti postelemi (pouze s matracemi), venku stůl s lavičkami a ohništěm pro grilování – dřevo je potřeba najít v místní džungli. Veškeré jídlo se doporučuje mít sebou, voda je pitná z lesních pramen, příp. vlastní (doporučují se purifikační tablety, my jsme je nevyužili).

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, plyn. vařič, spacák (stan není potřeba), moskytiéru, lano, lékárničku, náhradní baterie (po 5 dnů není žádný přístup k elektřině0, kvůli častému brodění je lépe mít důležité věci v nepromokavém sáčku, příp. mít nepromokavý obal na batoh

Přístup na začátek

Z dálnice N2 odbočit na Tsitsikamma national park, začátek treku je u restaurace Storms River Mouth – informační kancelář, kde je potřeva potvrdit rezervaci, přebrat mapu a předat kontaktní údaje.

Přístup z konce

onec treku je ve vesnici De Vasselot v Nature´s Valley, odtud je potřeba sehnat odvoz zpět na začátek treku.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ano (820 ZAR – cca 1700 Kč, cena v roce 2005; aktuální ceník je v odkazech)

Základní trasa

Storms river mouth – Skilderkrans – Kleinbos River Mouth – Bloubaai – Goelhoutbos River Mouth – Elandsbos River Mouth – Lottering River Mouth – Kraaibek – Bloukrans River Mouth - Clinton´s bank – Groot river – Nature´s Valley

Orientační rozpis po dnech

  1. Storms river Mouth restaurant – NGUBU chata 4.8 km (± 2 hodiny)
  2. NGUBU – SCOTT chata 7.9 km (± 4 hodiny)
  3. SCOTT – DAKHURST chata 7.7 km (± 4 hodiny)
  4. DAKHURST – ANDRE chata 13.8 km (± 6 hodin)
  5. ANDRE – NATURE´S VALLEY 6.8 km (± 3 hodiny)

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: