HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek napříč Modrými horami

Modré hory jsou pohoří nacházející se 100 km západně od města Sydney. Jedná se o protáhlý řetězec hor, pro něhož jsou charakteristické mohutné, propastmi a roklinami rozervané pískovcové hory. Krajina Modrých hor je právem zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO.

Modré hory – Austrálie

Stát
Austrálie
Další státy
Austrálie
Počet dní
3
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
40 km
Nejvyšší bod
1094 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Modré hory jsou pohoří nacházející se 100 km západně od města Sydney. Jedná se o protáhlý řetězec hor, pro něhož jsou charakteristické mohutné, propastmi a roklinami rozervané pískovcové hory. Krajina Modrých hor je právem zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO. Trek je možno podniknout kdykoliv během roku s výjimkou července, který s sebou přináší občasné sněhové bouře. Nejvyšší teploty bývají v období prosinec-únor, v období březen-duben teploty mírně klesají, od počátku května se začíná prudce ochlazovat a teplejší počasí se vrací znovu v září.

Výchozím bodem treku je Mt. Victoria, nejzápadnější správní oblast Modrých hor. Dalšími zajímavými místy na trase je Mt. Piddington – nejvyšší bod treku, Wenworth Falls – 300 metrové kaskády vodopádů, Katoomba – skalní útvar Tři sestry, o němž vypráví jedna z australských legend nebo zvláštní železnice, která vás doveze z útesu Katoomby dolů do údolí, Leura – zahrady ve stylu Art Deco, obrovský přírodní kamenný amfiteátr nedaleko Blackheath a řada dalších.

Ubytování a jídlo

Ubytování a částečně i strava je možná buďto v B&B (Bed and Breakfast) nebo v místních guesthousech. Doporučuje se však vzít si i stan, a to pro případ, že by ubytovací kapacity byly naplněny.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava

Přístup na začátek

Doprava je možná pravidelnou vlakovou linkou ze Sydney přímo do Mount Victorie.

Základní trasa

Mt. Victoria – Mt. Piddington – Blackheath – Katoomba – Leura - Wentworth Falls

Orientační rozpis po dnech

  1. Mt. Victoria – Blackheath
  2. Blackheath – Katoomba
  3. Katoomba – Wentworth Falls

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: