HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek na ultarské louky nad Karimabádem

Polodenní tůra (nahoru 3-4 hodiny, dolů 2-3). Cíl treku – Ultarské louky a fantastické výhledy na vodopády, ledovce a skalní velikány kolem – stojí za to!

Karakoram – Pákistán

Stát
Pákistán
Další státy
Pákistán
Počet dní
1
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen, květen
Nejvyšší bod
3270 m n. m.
Převýšení
700 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Polodenní tůra (nahoru 3-4 hodiny, dolů 2-3). Cíl treku – Ultarské louky a fantastické výhledy na vodopády, ledovce a skalní velikány kolem – stojí za to!

Je to jeden z nejjednodušejších, nejdostupnějších a přitom nejkrásnějších krátkých treků v okolí KKH. Začněte na křižovatce pěšin pod pevností Baltit, ale místo k ní doprava pokračujte rovně. Kolem zavlažovacích kanálů dojdete k vstupu rokle široké zde 50m, se stěnami vysokými několik set metrů. Roklí pokračujete nahoru až na Ultarské louky prudce do kopce ve štěrku a suti. Voda v potoce kolem cesty je kalná, ale nahoře na loukách jsou čisté potůčky. Když vyjdete brzo ráno, bude to mít dvě výhody – jednak se vyhnete sluneční výhni a při cestě dolů budete mít ze sebe dvojnásobnou radost, když budete míjet všechny ostatní, kteří vstali v 8 hodin a teď se pečou při stoupání. Polední slunce taky někdy dokáže rozvodnit jinak malý potok v rokli a cestu trochu zkomplikovat.

Ubytování a jídlo

Karimabád je asi hlavní „oáza“ na Karakoramské dálnici, o ubytování ani jídlo není nouze. Vyzkoušejte všelikjaké místní speciality z meruněk a meruňkových jader. Stanovat je možné také nahoře na loukách a někdy zde je možné dostat i něco k jídlu a pití.

Potřebné vybavení

Žádné speciální.

Přístup na začátek

Z vesnice Karimabád.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Není potřeba.

Počet lidí za rok (odhadem)

500

Základní trasa

Karimabád - kolem pevnosti nahoru a úzkým údolím kolem potoka stále nahoru na Ultarské louky.

Další možnosti túr v okolí

Vlevo nad loukami jde vyjít ještě do sedla Hon (4257m), kde jsou krásné výhledy všemi směry.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: