HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek Kita-dake – Hiriji-dake

Jižní Alpy jsou jednou nejvyšších oblastí Japonska a japonští trekaři tvrdí, že vypadají jako Severní Alpy před 30 lety.

Jižní Alpy – Japonsko

Stát
Japonsko
Další státy
Japonsko
Počet dní
6
Vhodné měsíce
září, srpen, červenec, červen, květen
Délka
78 km
Nejvyšší bod
3192 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Jižní Alpy jsou jednou nejvyšších oblastí Japonska a japonští trekaři tvrdí, že vypadají jako Severní Alpy před 30 lety. V této oblasti se nachází spousta vesniček, s horskými chaty, kde se dá přespávat. Navíc v těchto chatách každoročně provádí Universita Medicíny z Chubu mezi 20. červencem a 20. srpnem akci, kdy bezplatně ošetřují trekaře a dávají jim spoustu rad ohledně bezpečného pohybu v horách. Jinak je tento šestidenní trek jeden z nejběžnějších v této oblasti a má řadu nespočetných výhod. Můžete ho totiž v případě velké únavy, nebo jiných důvodů zkrátit na dvoudenní, čtyřdenní, nebo pětidenní.

Ubytování a jídlo

Je vhodné mít pro jistotu vlastní zásobu jídla, ale také se dá bez problému koupit v horských chatách. Pokud byste sebou neměli stan, dá se v těchto chatách i dobře přespat a je běžné dostat za cenu noclehu i snídani s večeří. Musíte se ovšem připravit na to, že snídaně se v horách podávají velice brzo – okolo páté hodiny ranní. Také si sebou vezměte dostatek pitné vody, protože se v Japonsku moc nedoporučuje pít vodu z horských řek. I voda se se dá ovšem koupit v horských chatách, takže žízní neumřete. Jen záleží na tom, kolik do svých výletů budete chtít investovat. Cena za litr vody se totiž pohybuje okolo 300 jenů, ale můžete to být samozřejmě i o něco více, nebo méně podle místa.

Potřebné vybavení

Běžná trekingová výbava, spacák a stan, příp.moskytiéra, poku vyrazíte v letních měsících, případně také filtr na vodu.

Přístup na začátek

Přístup na začátek a konec treku je možný autobusy z měst: Hirogawara (2 hodiny), Shiokawa (1hodina 20min), nebo Sawara-jima

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Hirogawara – Kata-no-koya – Kuma-no-daira – Sanpuku-mine – Arakawa-goya – Hirji-daira – Sawara-jima

Orientační rozpis po dnech

  1. Hirogawara – Kata-no-koya
  2. Kata-no-koya – Kuma-no-daira
  3. Kuma-no-daira – Sanpuku-mine
  4. Sanpuku-mine – Arakawa-goya
  5. Arakawa-goya – Hirji-daira
  6. Hirji-daira – Sawara-jima

Další možnosti túr v okolí

jednoduchá možnost zkrátit trek

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: