HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek Kanji La & Shilakong

Trek začíná v Lamayuru, což je krásná vesnice umístěná ve svahu u silnice vedoucí z Kargilu do Lehu. Vesnici dominuje buddhistický klášter z 12. století ze kterého je výhled na tzv. Měsíční krajinu.

Zanskarské pohoří – Indie

Stát
Indie
Další státy
Indie
Počet dní
6
Vhodné měsíce
září, srpen, červenec, červen
Délka
80 km
Nejvyšší bod
5290 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Trek začíná v Lamayuru, což je krásná vesnice umístěná ve svahu u silnice vedoucí z Kargilu do Lehu. Vesnici dominuje buddhistický klášter z 12. století ze kterého je výhled na tzv. Měsíční krajinu. Cesta je neznačená, lidé tu téměř žádní nejsou, přesto je trasa jasná, k přehlednosti občas dopomůže kamenný mužík. Pochod okolo poledne často znepříjemňuje slunce a nepřítomnost stínu. 1. sedlo Prinkiti La (3650 m) je dosažitelné bez problémů. Hned první den je možnost návštěvy dalšího kláštera ve vesnici Wanlah. Další den se pokračuje údolím řeky Shila – a právě proto je tento trek tak náročný. V srpnu jsme tuto řeku 30x! brodili. Dalším zajímavým místem je vesnice Kanji se svou typickou venkovskou architekturou. Nejvyšším místem je sedlo Kanji La, na začátku výstupu je potřeba si dát pozor, protože místní mapy mají zakreslenou cestu ve špatném údolí. Správná cesta je značena velkými kamennými mužíky. Výstup 900 výškových metrů. Sestup je kamenným polem, vcelku pohodové, zakončeno opět brodem přes ledovcovou řeku. Poslední den po pěšině podél řeky, nebrodí se a jde se až k velké pláni na jejímž konci se tyčí klášter Rangdum z 18. století. Vesnice Rangdum s možností ubytování leží 4 km severně.

Ubytování a jídlo

Ubytovat se lze v Lamayuru a Rangdumu, výběr je však velmi omezený. Ve Wanlahu a v Kanji jsou kempy, kde je možné si objednat předem i večeři či dokoupit nějaké jídlo. Opět velmi omezeně – sušenky, polévky, možná čokolády a chleba.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava (stan nutný), dobře naimpregnované pevné boty, oblečení a spacák do nízkých teplot, nutné trekingové hůlky, nepromokavý obal na batoh, vhodné 15m lano na pomoc ostatním, mačky a cepín nejsou třeba

Přístup na začátek

Autobusem nebo jeepem do Lamayuru z Kargilu nebo Lehu

Přístup z konce

Z Rangdumu jede jednou za den či dva autobus směrem do Padumu nebo Kargilu

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Ne

Základní trasa

Lamayuru – Wanlah – Shila – Shilakong – Kanji – Kanji La - Rangdum

Orientační rozpis po dnech

  1. Lamayuru – Wanlah
  2. Wanlah – Shilakong
  3. Shilakong – Kanji
  4. Kanji – kemp
  5. kemp – Kanji La Base
  6. Kanji La Base – Rangdum

Další možnosti túr v okolí

Z/do vesnice Kanji se lze dostat i po prašné vozové cestě do vesnice Heniskot ležící na silnici Leh – Kargil (zkrácení treku o 2-3 dny)

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: