HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek Frenchmans Cap

Trek se nachází blízko nejslavnějšího Tasmánského Over Land Treku, ale na rozdíl od něj není přeplněn lidmi .Trek stojí zato především díky samotnému Franchmans Capu s překrásným výhledem na ledovcová jezírka v nichž je při troše štěstí a trpělivosti možné spatřit ptakopysky.

Franklin-Gordon Wild Rivers National Park – Austrálie

Stát
Austrálie
Další státy
Austrálie
Počet dní
3
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
53 km
Nejvyšší bod
1446 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Trek se nachází blízko nejslavnějšího Tasmánského Over Land Treku, ale na rozdíl od něj není přeplněn lidmi .Trek stojí zato především díky samotnému Franchmans Capu s překrásným výhledem na ledovcová jezírka v nichž je při troše štěstí a trpělivosti možné spatřit ptakopysky.

Samotný výstup působivou pozvolností a terénem jako skutečná cesta do nebe:-)Přístup k jezeru Vera přes Loddon Plains je vhodný k procvičení australských nadávek (pokud s sebou máte nějaké Australany), neboť místy se brodíte bahnem i po pás. Za dešte si dovedu představit bahno až k uším:-)Tento trek je nezapomenutelný právě díky nutnosti překonání tohoto úseku.

Na trase jsou dvě chaty. Jedna u jezera Vera a druhá u jezera Tahune obě vybavené kamny což může být příjemné především v zimě, kdy jsou Loddon Plains pokryté sněhem..V Artichoke Valley, které je třeba překonat před dosažením Jezera Tahune si budete připadat jako v pohádkovém lese, protože přesně takovou atmosféru místní fauna a flóra v tomto úseku vytváří se završením kouzelného jezera Tahune ukrytého ve skalách u nástupu na Frenchmans Cap.

Od jezera Tahune na vrchol to trvá zhruba hodinku a půl.. Trek je možné zvládnout i bez stanu díky dvou strategicky umístěným chatám. Jeho náročnost spočívá především v překonání bahnitých Loddon plains.

Ubytování a jídlo

jídlo a vařič s sebou, rozdělávání ohně striktně zakázáno ostatně jako na většině míst v Austrálii.

Potřebné vybavení

klasika na treking, určitě doporučuji kvalitní boty, návleky, dobře uchycené goretexové kalhoty a nepromokavou bundu

Přístup na začátek

autobusem (Tassielink – $43) z Hobartu – jezdí denně kromě pondělí a středy, další možností je stopování a v tom případě doporučuji hlídat bedlivě místo vysazení, neboť je to pouze malé parkoviště u silnice směrem na Queenstown při nepříliš rychlé jízdě je po levé straně možné spatřit ceduli

Přístup z konce

cesta zpět buďto opět autobusem nebo stopem

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ano, platí pro všechny parky na Tasmánii (trekový pas $30 na osobu s dobou platnosti osm týdnů)

Základní trasa

:Lyell Hwy - Lake Vera – Lake Tahune – vrchol Frenchmans Capu – zpět stejnou cestou

Orientační rozpis po dnech

  1. Lyell Hwy – Lake Vera
  2. Lake Vera – vrchol Frenchmans Capu – Lake Tahune
  3. Lake Tahune – Lyell Hwy

Další možnosti túr v okolí

Overland trek nedaleko

Zkušenosti čtenářů

Anja

Akorat jsem se z treku vratila (21/11/10) a cestou ven jsme mijeli delniky a nad hlavami nam cely den lital vrtulnik. Na Loddon Plains zacina stavba lavek pres ono slavne bahinko. My jsme si sice jeste uzili Loddons Plains v cele jejich baheni krase, nicmene mozna uz letosni sezonu je bude mozne prejit po novych lavkach a do chaty dorazit v cistych kalhotach.

Vojta

Jak píše Anja, 2015 už lávky a celkem pohoda, žádný extrém.. Chatky na treku pěkné jen první den mi přišel celkem dlouhý. To, že je cesta tam a zpět stejná tomu dost ubírá..

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: