HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Trek Dorogawa – Zenki-guchi

Trek Dorogawa – Zenki-guchi v národním parku Yoshino-Kumano je pohodový trek, vhodný zejména pro začátečníky.

Omine, Kansai Region – Japonsko

Stát
Japonsko
Další státy
Japonsko
Počet dní
4
Vhodné měsíce
září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen
Délka
65 km
Nejvyšší bod
1915 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Trek Dorogawa – Zenki-guchi v národním parku Yoshino-Kumano je pohodový trek, vhodný zejména pro začátečníky. Hned na začátku vaší cesty narazíte na pramen Gorogorosui, který spadá mezi 100 nejlepších pramenů v Japonsku a voda z něj prý léčí i vážné nemoci. Možná zde tedy spatříte hodně lidí, kteří si budou brát spoustu litrů do lahví a odvážet domů. Ke konci prvního dne však také spatříte chrám Omine-san-ji, který je rovněž významným poutním místem. Po celou dobu treku se budete pohybovat ve výšce pod 2 000m a cestou budete potkávat spoustu horských chat, kde můžete přespat. A pokud vyrazíte na jaře, spatříte přes 10 000 kvetoucích třešňových stromů, které budou růžově zabarvovat okolní kopce. Je to tedy velice zajímavý, nenáročný trek, který zvládne každý.

Ubytování a jídlo

Je možné přespávat každou noc v místních chatách, ale také se vám může stát, že už pro vás nebudou mít místo. Proto se doporučuje mít sebou vlastní spacák a stan. Co se vody týče, tak na začátku treku je pramen, který prý má dokonce lečivé účinky, takže zde si můžete nabrat vody kolik budete chtít. Jinak si jídlo a vodu můžete zakoupit přímo na treku, ale počítejte s tím, že to nebude nejlevnější. Je tedy lepší mít i nějaké vlastní zásoby.

Potřebné vybavení

Běžná trekingová výbava, příp. spacák, stan.

Přístup na začátek

Na začátek treku se dostanete autobusem z Kyota, nebo Osaky směr Shimoichiuguchi, kde se přestupuje na další autobus do Dorogawy. Autobusy jezdí velmi často, první již okolo 8:15 a poslední okolo 17:30.

Přístup z konce

Zpátky ze Zenki-guchi jezdí rovněž autobusy.

Základní trasa

Dorogawa – Kosasa-shuku – Misen-san – Fukayama-yamagoya – Zenki-guchi

Orientační rozpis po dnech

  1. Dorogawa – Kosasa-shuku (12km, 4-5hod)
  2. Kosasa-shuku – Misen-san (20km, 8-9hod)
  3. Misen-san – Fukayama-yamagoya (18km, 7hod)
  4. Fukayama-yamagoya – Zenki-guchi (15km, 5hod)

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: