Trek do základního tábora Annapurny (4 130 m)
Treky

Trek do základního tábora Annapurny (4 130 m)

Přes kopce a údolí, rýžové plantáže a prostá obydlí, s výhledy na zasněžené vrchy Himálají, až k samotnému úpatí Annapurny.

Himaláje – Nepál

Stát
Nepál
Další státy
Nepál
Počet dní
7
Vhodné měsíce
listopad, říjen, září, květen, duben
Délka
88 km
Nejvyšší bod
4130 m n. m.
Převýšení
3271 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Týdenní trek do nitra nepálských Himalájí, který vás provede přes himalájské vesničky, ztracené hluboko v horách, ochutnáte skromné, ale chutné jídlo místních a za deštivých dnů potkáte neuvěřitelné hbité, krvelačné pijavice. Po cca třech dnech putování, jakmile se přiblížíte nadmořské výšce 4 000 metrů, se ráz krajiny změní na horské louky, obklopené ledovci, plazícími se z vršků himalájských velikánů, jimž vévodí desátá nejvyšší hora světa, osmitisícovka Annapurna.

Ubytování a jídlo

Každá z jmenovaných vesniček, které potkáte po cestě, nabízí ubytování i jídlo, často i sprchu, někdy dokonce teplou (k ohřevu vody místní používají solární panely). Vesnice jsou od sebe vzdálené cca 4 hodiny chůze.

Potřebné vybavení

Pohodlné oblečení, dobré boty, spacák ani jídlo není potřeba, vše je dostupné v místních vesnicích. Vybavení na čištění vody.

V deštivých dnech pláštěnku a na odstranění pijavic sůl, tabák, nebo nůž.

Proti výškové nemoci: Acetazolamide (Diamox), Ibuprofen, při vážnějších příznacích sestup do nižších poloh.

Přístup na začátek

K začátku treku se lze dostat autobusem, můžete začít buď ve vesnici Naya Pul, anebo Phedi.

Přístup z konce

Opět do vesnice Naya Pul, anebo Phedi.

Základní trasa

Naya Pul – Tikhledhungga – Ulleri – Ghorepani – Tadapani – Chhomrong – Sinuwa – Bamboo – Himalaya – Deurali – Machhapuchchhre Base Camp – Annapurna Base Camp - Chhomrong – Jhinu Danda – Landruk – Pothana – Dhampus - Phedi

Orientační rozpis po dnech

Den 1: Pokud si zvolíte začít trek z vesnice Naya Pul, stezka vás nejprve povede přes řeku Kali Gandaki, odkud se každým krokem pohoříte víc a víc do hloubi Himalájí, daleko od silnic, a autobusů. Cesta zpočátku mírně stoupá a vede přes několik vesnic. Nocovat se můžete rozhodnout v kterékoliv z nich, nicméně první den treku nepřekonává vysoké nadmořské výšky, takže je možné dojít až do Ghorepani 2 860 m n. m.

Den 2: Tento úsek je zákeřný, těžce nabytou výšku opět ztratíte při sestupu do údolí a ke konci dne se opět vyšplháte do téměř stejné výšky, v jaké jste ten den začali, ve vesnici Bamboo 2 310 m n. m.

Den 3: Tento krátký úsek překonáte během pouhých 4 až 5 hodin, nicméně, pokud nejste ještě aklimatizovaní, doporučuji poslední úsek treku rozdělit na 2 dny. Nocovat můžete ve vesnici Deurali, ve výšce 3 230 m n. m.

Den 4: Poslední den zbývá příjemný trek s mírným stoupáním do základního tábora hory Machhapuchchhre 3 700 m n. m. (v překladu rybí ocas, který tato půvabná téměř sedmitisícovka svým vzhledem připomíná) a nakonec základní tábor hory Annapurna Base Camp, ve výšce 4 130 m n. m. Doporučuji dát si zde osvěžující sprchu z vody přímo z ledovce!

Den 5: Tento úsek cesty zpět je totožný s výstupem, nocovat můžete například ve vesničce Sinuwa 2 360 m n. m.

Den 6: Pokud chcete jít alespoň část treku jinou cestou, ve vesnici Chhomrong se vydejte směrem na vrch Jhinu Danda, s nocováním ve vesnicích Landruk 1 565 m n. m., nebo Pothana 1 890 m n. m.

Den 7: Poslední den zbývá návrat přes vesničku Dhampus do Phedi, odkud lze chytit autobus do Pokhary.

Další možnosti túr v okolí

Annapurna Circuit – okruh kolem Annapurny, vedoucí přes několik pětitisícových sedel.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: