HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

The Pinnacles trek na Novém Zélandě

Trek Vás provede nádhernou džunglí plnou posvátných stromů Kauri kolem krásné horské říčky. Zažijete pár visacích můstků, nádhernou krajinu a nahoře výhled na obě dvě strany poloostrova Coromandel.

Coromandel Forest Park – Nový Zéland

Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
1
Délka
15 km
Nejvyšší bod
759 m n. m.
Převýšení
773 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Úžasný trek pro mladé i staré, malé a velké, prostě pro všechny. Provede vás nádhernou džunglí plnou posvátných stromů Kauri kolem krásné horské říčky. Zažijete pár visacích můstků, nádhernou krajinu a nahoře výhled na obě dvě strany poloostrova Coromandel. Pokud máte strach z výšek, výstup z Pinnacles Hut na samotné Pinnacles pro vás nebude moc příjemné. Po absolvování tohoto treku budete mít plné zuby všech možných schodů, protože trek je plný různých přírodních schodů. Pokud je deštivé počasí je ceste docela nepřijemná, protože z těch schodů se pak stává menší říčka.

Turisty není nijak zvlášť přeplňen, možná už z důvodu dostupnosti. Je docela schovaný v husté džungli poloostrova Coromandel. V průběhu tracku procházíte lesem stromů Kauri, není jich tady tak moc jak v Northlandu, ale jsou tady taky krásné kousky. Postupně  narazíte na schody všeho druhu, nevím zda-li se po tomto tracku o schodech zdálo jen mě nebo všem. Opravdu narazíte na schody dřevěné, kamenné a ze zeminy. Snad 2 hodiny strávíte jenom schody. Od chaty už jsou Pinnacles na dohled, ale cesta ještě dá docela zabrat.

Dřevěné lávky byly úplně nové a žebříky byly ve vynikajícím stavu. To ovšem neznamená, že to byla procházka růžovým sadem. Ti co mají strach z výšek by si měli cestu předem rozmyslet. Nepříjemné taky bylo to, že jsme se vydali na track po dlouhém období dešťů a tak všechny žebříky a úchyty ve skalách byly od bahna. Když už se dostanete na vrchol Pinnacles máte úžasný výhled na obě strany poloostrova Coromandel.

Ubytování a jídlo

Na cestě potkáte pouze jednu, ale za to velmi moderní chatu – Pinnacles Hut. Vybavená skromně , ale moderně, asi 80 paland. Dokonce má solární panel, který vám umožní si ve tmě trošku posvítit. Je tam taky možnost BBQ po domluvě se správcem. Za nocleh zaplatíte $15. Jídlo a pití si musíte pořídit v městečku Thames

Potřebné vybavení

běžná trekkingová výbava, pevné boty, teplé oblečení (silný vítr a NZ wind chill efekt)

Přístup na začátek

Z městečka Thames vede boční silnice do údolí Kauarreanga, silnice se pak mění na prašnou cestu, na konci je parkoviště

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Počet lidí za rok (odhadem)

5000

Základní trasa

Kauaeranga Roadend – Webb Creek – Hydro Camp – Pinnacles Hut - Pinnacles

Orientační rozpis po dnech

Kauaeranga Roadend – Hydro Camp  1,5 – 2 hodiny

Hydro Camp –  Pinnacles Hut   30 min – 1 hodina

Pinnacles Hut – Pinnacles   30 min – 1 hodina

Další možnosti túr v okolí

Možnost cesty zpátky přes Billy Goat Track, náročnější sestup divou džunglí, kde je si třeba dávat pozor na hlavu. Cesta zabere asi 4 – 5 hodin. Těsně před koncem se napojuje na hlavní trek.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Jen bych chtěl upozornit na špatnou polohu v mapě.
Poloostrov Coromandel se nachází východně od Aucklandu.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: