Stezka podél pobřeží laguny Conceição na ostrově Florianópolis
Treky

Stezka podél pobřeží laguny Conceição na ostrově Florianópolis

Stezka tropickým lesem podél pobřeží laguny Lagoa da Conceição za rybářskými usedlostmi a tajuplným hradem.

Brazilská vysočina Planalto – Brazílie

Typ
1-denní
Stát
Brazílie
Další státy
Brazílie
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
18 km
Nejvyšší bod
500 m n. m.
Převýšení
500 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Pravděpodobně nejznámější trek Lagoa da Conceição se snadným přístupem. Stezka vede tropickou džunglí, plnou barevných ptáků, opic a ještěrek. Po celou dobu můžete vidět lagunu skrze listy banánovníkůpalem. Zajímavostí je tajemný hrad na konci laguny, vodopád a restaurace s čerstvými rybami a mořskými plody od místních rybářů.

vstupní brána treku Costa da Lagoavstupní brána treku Costa da Lagoa

Můžete si zvolit, přijít k začátku treku po ulici João Henrique Gonçalves, anebo částečně přímo podél pobřeží laguny Lagoa da Conceição. Občas sice budete nuceni vyzout si boty, nicméně voda v těchto místech nesahá výš než nad kolena. Za vstupní branou začíná samotný trek, který vede prakticky neustále podél pobřeží laguny po pravé straně, s tropickými stromy a křovinami porostlým kopcem po straně levé.

Po několika minutách chůze se začnou sem tam objevovat usedlosti – jednoduché domky rybářů, ale i pěstěné vily. Tak jako tak, jejich majitelé mají pouze dvě možnosti, jak se tam dopravit: pěšky, nebo pravidelnou přepravou lodí, vyjíždějící z centra Lagoa da Conceição.

vodopádvodopád

hradhrad

pravidelná linka spojující centrum s usedlostmi podél pobřeží lagunypravidelná linka spojující centrum s usedlostmi podél pobřeží laguny

Přibližně po dvou a půl hodinách chůze, na lodní zastávce číslo 16, přijdete do vesničky plné nejen domů, ale také rybářských restaurací. Tady také najdete asi nejoblíbenější zastávku výletníků, vodopád. Nepřehlédněte ceduli „cachoeira“ po levé straně.

To ale není vše. Většina turistů svůj trek ukončí zde, ale pravdou je, že čím dál půjdete, tím odlehlejší, divočejší a zajímavější se stezka bude zdát. Překvapivě na konci laguny objevíte hrad, tajemně vystupující z džungle lesa. Je zde také malá pláž, která se hodí k posezení, i kempování.

Možná potkáte i místní opice. Pravdou je, že hora, která se tyčí na konci laguny, se jmenuje opičí a na její vrchol vede stezka zvaná Trilha dos Macacos (opičí stezka).

Ubytování a jídlo

Lagoa da Conceição má nespočet hotelů i hostelů, v letní sezóně (Vánoce – březen) se však vyplatí včas si ubytování rezervovat. Je zde také několik supermarketů a restaurací. Rovněž na treku najdete několik rybářských restaurací.

Potřebné vybavení

Opalovací krém, sprej proti komárům, pohodlné oblečení, dobré boty, v deštivých dnech je stezka z velké části blátivá.

Přístup na začátek

Trek začíná na východní straně Lagoa da Conceição, na konci ulice Rua João Henrique Gonçalves. Ta se postupně změní v pěší stezku, na kterou vás upozorní vstupní brána.

Přístup z konce

Stejnou cestou, nebo lodí pro přepravu místních (7,50 BRL).

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

není potřeba

Základní trasa

Lagoa da Conceição - Rua João Henrique Gonçalves - pobřeží laguny - Lagoa da Conceição

Orientační rozpis po dnech

Na trek stačí 1 den.

Další možnosti túr v okolí

Okolí Lago da Conceição nabízí několik krátkých treků, propojujících místní pláže. Snadno dostupný je trek z Barra da Lagoa vedoucí na pláž Galheta, anebo trek spojující pláže Mole a Joaquina, s případnou zastávkou na „tajné pláži“, o které vědí pouze místní. Také rozhodně stojí za to nenechat si ujít stezku zvanou Lagoinha do Leste na jihu ostrova.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: